Strona główna Sport Siatkówka Turniejem plażówki chłopców zakończyli cykl „Współzawodnictwa szkolnego”

Turniejem plażówki chłopców zakończyli cykl „Współzawodnictwa szkolnego” [FOTO/WYNIKI]

0

Przejściowy 15-minutowy przelotny deszczyk nie przeszkodził w kontynuacji zawodów siatkówki plażowej chłopców klas 7-8 szkół podstawowych. We wtorek, 28 maja na boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji sześć zgłoszonych reprezentacji świdnickich podstawówek przystąpiło do rywalizacji w tej dyscyplinie sportu.

Jednocześnie były to ostatnie w tym roku szkolnym zawody w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2023-2024”. Turniej plażówki chłopców po rozstawieniu do dwóch grup eliminacyjnych grany był systemem każdy z każdym. Następnie po dwa najlepsze zespoły rywalizowały dalej w grupie finałowej. Poziom rywalizacji był w wielu meczach bardzo wyrównany. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów, każdy do 15 punktów, a każda drużyna liczyła dwóch zawodników plus rezerwowy. Zawodnicy oprócz walki o punkty do świdnickiego współzawodnictwa rywalizowali o awans na dalszy szczebel rozgrywek.

Ostatecznie do finału strefy wałbrzyskiej awansowały dwie najlepsze drużyny – SP 4 i SP 1, które powalczą o finał dolnośląski już 29 maja również na boiskach OSiR-u Świdnica. Organizator na zakończenie przygotował pamiątkowe medale oraz dyplomy. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy zespołów: Maciej Ciesielka (SP 1), Volodymyr Bezpalko (SP 4), Mikołaj Kozar (SP 6), Wiktor Święs (SP 8.), Grzegorz Gałecki (SP 315), Szymon Nowicki (NSP Bliżej Dziecka).

W niedzielę, 9 czerwca w ramach Pikniku Sportowego wręczone zostaną puchary i nagrody dla wszystkich szkół uczestniczących we współzawodnictwie oraz dla najlepszych sportowców szkół. Ceremonia nagradzania rozpocznie się o godz. 14.00 na Stadionie OSiR Świdnica.

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 4 – 10 pkt
2. SP 1 – 8 pkt
3. NSP Bliżej Dziecka – 7 pkt
4. SP 8 – 6 pkt
5. SP 6 – 5 pkt
6. SP 315 – 4 pkt

/OSiR, FOTO: Waldek Kurek/

Poprzedni artykułŚwięto przedszkolaków na świdnickim lodowisku! [97 ZDJĘĆ]
Następny artykułW czwartek Boże Ciało. Którymi ulicami przejdą procesje? Gdzie będą utrudnienia w ruchu?