Strona główna Artykuł sponsorowany Ubezpieczenie podróżne – spokojna głowa podczas urlopu

Ubezpieczenie podróżne – spokojna głowa podczas urlopu

0

Wybierając się w podróż poza granice Polski, najczęściej myślisz tylko o tym, jak spędzisz urlop. Naturalnie w wakacyjnym nastroju nie zastanawiasz się nad tym, co może pójść nie tak. A zdarzyć może się całkiem sporo. Choroba, wypadek, awaria samochodu czy szkody wyrządzone przez Twoje dziecko lub zwierzę – wszystko to może okazać się bardzo kosztowne. Aby się tym nie martwić, warto wykupić ubezpieczenie podróżne.

Ubezpieczenie turystyczne – na krótkie, długie, bliskie i dalekie wyjazdy
To oczywiste, że na wakacyjny wyjazd wybieramy się w dobrym nastroju. Szkoda psuć go sobie myśleniem o tym, co niemiłego może się wydarzyć. Jednak przezorny zawsze ubezpieczony – i w tym przypadku jest to dosłowne. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wakacje all inclusive do ciepłych krajów, czy zamierzasz szusować na stokach narciarskich – warto pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym.

Aby w pełni cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem, bez martwienia się o to, co się stanie jeśli…, warto wykupić ubezpieczenie podróżne. To dobrowolne ubezpieczenie, które może okazać się ratunkiem, jeśli zaistnieje niepożądana sytuacja.

Taka umowa ubezpieczenia, ochroni Ciebie, a także Twoich bliskich przed skutkami nieprzewidzianych sytuacji. Najczęściej w trakcie wakacji zdarza się choroba. Wystarczy poważniejsze zatrucie (o co przecież nietrudno), by część urlopu spędzić w lokalnym szpitalu. Równie prawdopodobne są różne urazy np. skręcenie kostki. Potencjalnych zagrożeń jest na każdym kroku tyle, ile korzyści płynących ze spokojnego lub aktywnego wypoczynku. Naturalnie nie życzymy nikomu niemiłych przygód, jednak warto mieć na uwadze to, że lepiej się ubezpieczyć, niż po fakcie żałować, że się tego nie zrobiło.

Ubezpieczenie wakacyjne dla Ciebie i całej rodziny

Ubezpieczenie wakacyjne chroni Ciebie i Twoją rodzinę przed finansowymi skutkami różnych zdarzeń w czasie zagranicznego wyjazdu. Wybierając taką umowę ubezpieczenia (np. w mtu24.pl), nie musisz martwić się żadnymi dodatkowymi (a najczęściej przy tym bardzo wysokimi) kosztami. Chodzi zarówno o leczenie szpitalne, jak i sytuacje, w której stan zdrowia będzie przesłanką do powrotu do kraju. Ubezpieczenie pokryje również szkody wyrządzone osobom trzecim. Wystarczy, że ubezpieczone dziecko zniszczy zastawę w hotelowej stołówce lub wjedziesz w innego narciarza na stoku – i wakacyjny budżet może okazać się niewystarczający na pokrycie szkód.

Aby nie zamartwiać się tym, co potencjalnie może się wydarzyć, a jednocześnie być na to przygotowanym, przed wyjazdem warto zawrzeć umowę ubezpieczenia podróżnego.

O tym pamiętaj, wybierając ofertę ubezpieczenia

Różne towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne warunki ubezpieczenia. Przy wyborze nie kieruj się więc tylko ceną, bo im niższa, tym prawdopodobnie zakres ochrony ubezpieczenia jest bardziej węższy. Możesz więc wykupić ubezpieczenie, które będzie Cię chronić tylko w niewielkim stopniu. Zanim podpiszesz umowę, zapoznaj się dokładnie z OWU, które zawierają najważniejsze informacje. Zapoznanie się z nimi jest kluczowe podczas wyboru oferty.

Jeśli chcesz mieć pewność, że ochroną będą objęci wszyscy uczestnicy podróży oraz pojazd, którym się poruszacie, najlepiej zdecyduj się również na ubezpieczenie towarzyszy podróży oraz assistance pojazdu na czas wyjazdu. W takim przypadku ubezpieczyciel pokryje koszty związane z naprawą szkód wyrządzonych osobom trzecim, koniecznością leczenia za granicą, otrzymasz również odszkodowanie za doznany uszczerbek na zdrowiu.

Aby cieszyć się spokojem i bezpieczeństwem w czasie wakacyjnego wyjazdu, przygotuj się do niego również pod względem ubezpieczenia. Im więcej szczegółów dopilnujesz przed podróżą, tym większą beztroską możesz cieszyć się już na miejscu.

Materiał marketingowy Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPlenerowe biblioteczki z problemami [FOTO]
Następny artykuł„Mamo, telefon mi się rozwalił”. 60-latka była przekonana, że pomaga synowi