Strona główna Kultura Świdnickie przedszkolaki śpiewały w teatrze. Wkrótce finałowa gala

Świdnickie przedszkolaki śpiewały w teatrze. Wkrótce finałowa gala [DUŻO ZDJĘĆ]

0

Najmłodsi świdniczanie wystąpili na scenie miejskiego teatru. Za nami drugi i ostatni dzień przesłuchań XXXII Festiwalu Piosenki Przedszkolnej w Świdnicy. Każdy występ był wyjątkowy. Piękne wykonane piosenki uzupełniały przygotowane chorografie i nierzadko też barwne, pomysłowe kostiumy. Teraz przed jury trudne zadanie wybrania kilkunastu wyróżniających się prezentacji. Zobaczymy je ponownie podczas finałowej gali w poniedziałek, 27 maja. 

Liczy się przede wszystkim wesoła atmosfera i zabawa. To jest najważniejsze w naszym festiwalu – przekonywała mały wykonawców i dzieci znajdujące się po stronie publiczność koordynatorka przeglądu Halina Szymańska.

Festiwal Piosenki Przedszkolnej jest organizowany przez Świdnicki Ośrodek Kultury i stanowi stały punkt na mapie wydarzeń kulturalnych w Świdnicy. Już w trakcie przesłuchań festiwalowych mamy okazję posłuchać i zobaczyć występy najlepszych śpiewających przedszkolaków w Świdnicy. Mali wykonawcy zakwalifikowani zostali bowiem do przeglądu po wcześniejszych eliminacjach w przedszkolach.

Dzieci w wieku od 3 do 6 lat w miejskim teatrze prezentowały przygotowane piosenki. Były występy solowe oraz duety. Wszystkie wyjątkowe. Nie brakowało też dopasowanej do utworu chorografii, barwnych i pomysłowych kostiumów oraz akcesoriów.

Popisy wokalne i sceniczne przedszkolaków w tym roku oceniało jury w składzie – Iwona Kuśnierz, trenerka wokalna, właścicielka Akademii Rozwoju Talentów, wokalistka zespołu DSW, kompozytorka i autorka tekstów, Tomasz Sochacki, trener wokalny, muzyk, wokalista, pedagog, właściciel Studia Muzycznego ,,Katharsis’’ w Świdnicy oraz Halina Szymańska, instruktorka ds. teatru i koordynatorka wielu świdnickich wydarzeń i projektów w tym, chociażby Festiwalu Teatru Otwartego, Alchemii Teatralnej, a także dziecięcych artystycznych przeglądów.

Teraz przed jury – niezwykle trudne zadanie – wyłonienia najlepszych dziecięcych występów. – Nie przyznajemy nagród pierwszych, drugich czy trzecich. Jury wyłoni kilkanaście prezentacji, które zostaną pokazane podczas gali festiwalu 27 maja – dodała. Finał rozpocznie się o godz. 10.00 również w świdnickim teatrze.

Każde z występujących dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom i książeczkę. Drugiego dnia przesłuchań – 15 maja – wystąpili:

1. Alicja Kiezik „Wiosna na łące”
2. Kornelia Dworzyńska i Szymon Dworzyński „Tęcza nad łąką”
3. Maja Maśluszczak „Jak nie kochać psa”
4. Pola Maruszewska „Moja planeta”
5. Platon Adzesau „Jestem wszędzie”
6. Jakub Janiak „Rosnę i rosnę”
7. Matylda Lewandowska „Kotek Puszek”
8. Maja Rączka „Marzenia kózki Klary
9. Anna Kubiak I Noemi Piotrowska „Afryka”
10. Izabela Rój i Weronika dukat „Moja planeta Ziemia”
11. Ariana Zhadan i Pola Piotrowska „Są takie słowa
12. Kacper Borowski i Julia Grajczyk „Na straganie”
13. Bianka Kolon i Natan Gradowy „Odłgosy”
14. Lena Uchańska „Jaki zawód wybrać mam”
15. Pola Pyc i Aleksandra Jękot „Czerwone jagody”
16. Michelle Blank i Lucjan Rodziewicz „Witajcie w naszej bajce”
17. Mariia Mikhailovskaia i Franciszek Kowalczyk „Wymarzony zawód”
18. Franciszek Winiarczyk i Emilia Foltak „W moim ogródeczku”

/AN/
/Zdjęcia: Mariusz Ordyniec/

Poprzedni artykuł65-latek uwierzył w historię o czekających na niego pieniądzach. Przelał oszustom 20 tys. złotych
Następny artykułŚwidnica. Niewybuch wykopany podczas prac ziemnych