Strona główna 112 Świdnica. Niewybuch wykopany podczas prac ziemnych

Świdnica. Niewybuch wykopany podczas prac ziemnych

0

Kolejna niebezpieczna pozostałość z czasów II wojny światowej na terenie powiatu świdnickiego. Podczas prac ziemnych prowadzonych w okolicach ulicy Śląskiej w Świdnicy został wykopany pocisk artyleryjski.

Wczoraj w godzinach porannych podczas prac ziemnych przy torach kolejowych na terenie Świdnicy ujawniony został niewybuch. O ujawnieniu niebezpiecznego znaleziska natychmiast został powiadomiony dyżurny świdnickiej komendy. Na miejsce skierowani zostali policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej, którzy potwierdzili fakt ujawnienia pocisku artyleryjskiego, pochodzącego najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Miejsce zostały zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który przejął niebezpieczne znalezisko – informuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem – przypomina Ząbek. W przypadku znalezienia niewybuchu lub przedmiotu, który go przypomina, bezwzględnie zachować szczególną ostrożność i natychmiast powiadomić policję.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnickie przedszkolaki śpiewały w teatrze. Wkrótce finałowa gala [DUŻO ZDJĘĆ]
Następny artykułChcą wymienić wszystkie miejskie autobusy na „elektryki”. MPK Świdnica znowu idzie na zakupy