Po awarii sygnałów w karetce pogotowia policyjny radiowóz pomógł w pilnym transporcie chorego do szpitala we Wrocławiu.

– Do tej sytuacji doszło 4 maja około godziny 20.00. Karetka wiozła pacjenta w stanie zagrożenia życia do jednego ze szpitali we Wrocławiu. Gdy pojazd był już w trasie w pewnym momencie doszło do awarii systemu odpowiedzialnego za sygnały dźwiękowe i świetlne karetki. O tej sytuacji poinformowany został dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. A że w takich sytuacjach liczy się każda sekunda, dyżurny bez wahania zdecydował o zadysponowaniu policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego do policyjnej eskorty karetki – informuje asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.
– Funkcjonariusze zgodnie z ustaleniami przejęli karetkę na ul. Esperantystów w Świdnicy Poinstruowali kierowcę, w jaki sposób ma się poruszać się za radiowozem i przy użyciu sygnałów uprzywilejowania rozpoczęli pilotaż do szpitala we Wrocławiu. Dzięki sprawnym działaniom policjantów świdnickiej komendy pacjent szybko i bezpiecznie dotarł do szpitala, gdzie otrzymał potrzebną pomoc medyczną – dodaje rzeczniczka świdnickiej policji.
/opr. red./
fot. KPP w Świdnicy

![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/mp-Boleslawa-Chrobrego-238x178.jpg)


![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/mp-Boleslawa-Chrobrego-100x75.jpg)

![Kolizja na skrzyżowaniu przy Galerii Świdnickiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Rowna-kolizja-2026.02.23-3-100x75.jpg)

![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
