18 i 19 maja w Dobromierzu odbył się wyścig kolarski o Puchar Polski, w ramach eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym oraz Mistrzostwa Makroregionu Młodzików. Zawodnicy rywalizowali na wymagającej, pod względem dużej sumy przewyższeń, trasie.

Prezes Stowarzyszenia Cyklistów Ziemi Wałbrzyskiej, Mateusz Rosiak informuje, że w wyścigu o Puchar Polski oraz Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w sumie wzięło udział ponad 320 zawodników i zawodniczek.
Sędzia Władysław Żyndul podkreśla, że uczestnicy mieli do pokonania trasę, która wymagała nie tylko znakomitej formy, ale też umiejętności jazdy w górzystym terenie i radzenia sobie z silnym wiatrem. Wójt Jerzy Ulbin przypomina, że historia Dobromierza jest związana z wybitnym polskim kolarzem – Stanisławem Szozdą, więc wybór miejscowości do organizacji wyścigów nie jest przypadkowy.
Organizatorami wydarzenia byli Gmina Dobromierz oraz Stowarzyszenie Cyklistów Ziemi Wałbrzyskiej.
Wyniki można znaleźć na wynikizawodow.eu.
/red./
![Załatwili sprawę w 7 minut [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/CSC_1239-238x178.jpg)


![Wypadek na „trzydziestce piątce”. Ciągnik spadł z mostu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Pszenno-DK35-wypadek-2025.11.15-mix3-100x75.jpg)



![Najciemniej pod… kamerą? Nad zalewem trwa walka z wiatrakami [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/page-5-100x75.jpg)

![Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek w Szczawnie-Zdroju [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/001-100x75.jpg)
![Wyjątkowy koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)