Strona główna Wydarzenia Świebodzice W ramach budżetu obywatelskiego zafundowali dzieciom gabinet stomatologiczny

W ramach budżetu obywatelskiego zafundowali dzieciom gabinet stomatologiczny

0

Tam, gdzie jeszcze niedawno nauczyciele spotykali się na przerwach, już niedługo specjaliści będą leczyć zęby uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach. Pokój nauczycielski dzięki budżetowi obywatelskiemu został zaadaptowany na nowoczesny gabinet stomatologiczny.

– Wnętrze i wyposażenie gabinetu jest nowoczesne, bardzo przyjazne, wyposażone w sprzęt  stomatologiczny wysokiej jakości oraz jasne meble. Wykonawcą robót budowlanych była firma SK Construction Development Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, a  dostawcą sprzętu medycznego: Medi Koll Sprzęt Medyczny Robert Sereda Sulaiman Kraiz Sp. J. z Poznania. Projektantem była Pracownia Projektowa Konstruktor Piotr Rajca ze Świebodzic – informuje urząd miejski. Gabinet w ubiegłym tygodniu przeszedł odbiór techniczny z udziałem burmistrza Pawła Ozgi.

Roboty budowlane i wyposażenie kosztowały 192 773,29 zł. Gabinet został już odebrany przez PSSE w Świdnicy. Z budżetu obywatelskiego zrealizowano również zakup pyłomierza za kwotę 1 597,77 zł. Obecnie trwają procedury podpisania umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – podaje świebodzicki magistrat.

/opr. red./

Poprzedni artykułPonad 300 kolarzy ścigało się w Dobromierzu [FOTO]
Następny artykułRekordowa zbiórka podczas Biegu Papieskiego i festynu w Parku Centralnym [FOTO]