Strona główna 0_Slider Piknik i Festiwal Smaków na świdnickim Rynku

Piknik i Festiwal Smaków na świdnickim Rynku [FOTO]

0

Na dwie strefy podzielony został świdnicki Rynek w sobotę, 25 maja. Z jednej został zorganizowany piknik ekologiczny, z drugiej rozstawiły się kuchnie na kółkach, które zjechały na Festiwal Smaków.

Konkursy ekologiczne i animacje z nagrodami, zabawy sportowe, warsztaty ekologiczne (tworzenie trójwymiarowych obrazów z chrobotka, ekotoreb, ekoprezentów), przedstawienie aktorki lalkarki, dmuchańce, bańki, malowanie twarzy czekały na całe rodziny podczas pikniku, zorganizowanego w ramach miejskiego projektu Czysta Świdnica. Zabawa na Rynku potrwa do 15.00, a kolejne pikniki zaplanowano 7 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 (Osiedle Młodych) i 14 czerwca na terenie OSiR (ul. Śląska przed lodowiskiem).

Dzisiaj rozpoczął się Festiwal Smaków Świata. Frytki belgijskie, pastrami, frytki zakręcone, pizza prosto z pieca, złote paluchy churros, ciabatty z wołowiną, swojskie zapiekanki i wakacyjne desery z goframi na czele będą czekać na smakoszy do późnych godzin wieczornych w niedzielę. Dzisiaj food trucki będą serwować dania do 21.00.

/red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPonad półtora tysiąca wyjazdów. Strażacy z nagrodami i awansami [FOTO]
Następny artykułPostrzelają w ramach czwartej edycji świdnickiego cyklu