Strona główna 0_Slider Piknik charytatywny z żołnierskim akcentem

Piknik charytatywny z żołnierskim akcentem

0

Atrakcje na wiele godzin przygotowuje Jaworzyńska Pozytywka. Stowarzyszenie w sobotę, 25 maja zaprasza na piknik charytatywny z żołnierskim akcentem, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym Pozytywki, dzieciom i seniorom z gminy Jaworzyna Śląska, a także na zakup sprzętu medycznego.

Jaworzyńska Pozytywka ju po raz czwarty organizuje piknik rodzinny. – Będzie bardzo dużo sprzętu wojskowego, żołnierzy, przybędą stowarzyszenia weteranów, militarne grupy rekonstrukcyjne, jednostki wojskowe, służby specjalne i mundurowe. Na miejscu będziecie mogli obejrzeć ciekawe eksponaty, sprzęt, wystawy, występy artystyczne, zagrodę z przyjaznymi zwierzakami, wspaniałe motocykle, a to jeszcze nie koniec atrakcji, które dla Was planujemy – wyliczają organizatorzy.

Udział potwierdzili m.in. Żarowskie Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne „Aureus”, żołnierze 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, policjanci, leśnicy z Nadleśnictwa Świdnica, Związek Strzelecki Oddział Strzegom im. Orląt Lwowskich, funkcjonariusze służby więziennej z Zakładu Karnego Nr 1 we Wrocławiu, Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworzynie Śląskiej, żołnierze 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej im. Króla Jana III Sobieskiego, motocykliści zrzeszeni w Stowarzyszeniu Motocyklowe Karkonosze, żołnierze 23. Śląskiego Pułku Artylerii im. gen. broni Tadeusza Jordana-Rozwadowskiego z Bolesławca, żołnierze 1. Brzeskiego Pułku Saperów im. Tadeusza Kościuszki. – Będzie też frajda dla najmłodszych – mówi Małgorzata Prymas z Jaworzyńskiej Pozytywki.

Na dzieci będą czekały zwierzaki do przytulania i głaskania, króliczki i kucyk z Fundacji VETKA i małe kózki z Krukowskiego Stada Laury i Piotra. Mamy też szczególną atrakcję! Na naszym pikniku pojawi się helikopter, do  którego każdy będzie mógł zajrzeć, a osoby, które wylicytują ufundowane przez właściciela przeloty, wzbiją się w powietrze.

Podczas pikniku będzie prowadzona zbiórka publiczna na leczenie i rehabilitację podopiecznych, na wyprawki szkolne dla dzieci i paczki bożonarodzeniowe dla seniorów z terenu gminy Jaworzyna Śląska oraz na zakup sprzętu medycznego dla Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych we Wrocławiu.

Piknik rozpocznie się na stadionie sportowym w Jaworzynie Śląskiej 25 maja o godzinie 13.00 i potrwa do 19.00.

/opr. red./

Poprzedni artykułGnał w terenie zabudowanym prawie 90 km/h bez uprawnień
Następny artykułŻarowska szkoła zaprasza na piknik