Strona główna Sport Piłka nożna Oldboje rywalizowali w memoriale ks. Marka Żmudy

Oldboje rywalizowali w memoriale ks. Marka Żmudy [FOTO]

0
Cztery drużyny oldbojów z regionu wzięły udział w turnieju piłkarskim na murawie boiska Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. 25 maja odbył się tam drugi Memoriał im. ks. Marka Żmudy. Po zaciętej rywalizacji najwyżej na podium stanęli gospodarze – drużyna reprezentującą Amatorski Klub Sportowy w Strzegomiu.
 
Pomysłodawcą organizacji memoriału jest prezes AKS Strzegom – Przemysław Stempniewicz, który przypomina, że ks. Marek Żmuda był wiernym kibicem lokalnego klubu i miłośnikiem piłki nożnej. – Cała społeczność strzegomskiego sportu jest mu za to wdzięczna, bardzo miło się o nim wypowiada i myślę, że pozostanie na długo w pamięci – dodaje.
Zasłużony działacz AKS Strzegom Zdzisław Szpak, nazwany przez członków klubu „honorowym prezesem” informuje, że dla każdy udział w meczu dla drużyny oldbojów jest przyjemnością. – To jest miłość do sportu, do piłki (…) to chyba najwłaściwsze określenie. Jakby nie chcieli, to nie robiliby tego – dodaje.
Zwycięzcami memoriału zostali oldboje z AKS Strzegom. Drugą lokatę zajęła ekipa Ostrovii Ostrów Wielkopolski, trzecią – Orła Ząbkowice Śląskie, a czwartą – Zagłębia Lubin. Puchary i pamiątkowe proporce kapitanom drużyn wręczyli włodarze gminy Strzegom.
/red./
Poprzedni artykułBy pomóc ukoić ból. Jedyny w powiecie świdnickim Pomnik Dziecka Utraconego [FOTO]
Następny artykułZakończyli sezon mocnym akcentem