Strona główna 0_Slider Nie ma chętnych na remont dwóch zabytkowych budynków w śródmieściu. Unieważniono przetarg

Nie ma chętnych na remont dwóch zabytkowych budynków w śródmieściu. Unieważniono przetarg

0

Ponad 3,4 mln złotych planowano przeznaczyć na remont gmachu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz głównej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przetarg na realizację prac trzeba było jednak unieważnić, bowiem do postępowania nie zgłosiła się ani jedna firma.

Przypomnijmy, w ramach szóstej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych miasto otrzymało bezzwrotną dotację na rewitalizację dwóch zabytkowych budynków użyteczności publicznej przy ulicy Franciszkańskiej. – Przy ul. Franciszkańskiej 7 mieści się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, dawniej Szkoła Podstawowa nr 10, przed laty zaś funkcjonowało tu słynne niemieckie gimnazjum. XIII-wieczny obiekt wpisany jest do Gminnej Ewidencji Zabytków. Zakres prac obejmie m.in. remont elewacji wraz z remontem przepięknego, historycznego witrażu w oknie auli, wykonanie obmurowania części elewacji frontowej, renowację stolarki drzwiowej zewnętrznej frontowej wraz z witrażem, renowację stolarki drzwiowej z tyłu budynku, ocieplenie dachu i podłogi strychu – wyliczała wcześniej Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Częściowego remontu doczeka się także zabytkowy budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Franciszkańskiej 18. Wzniesiony został na początku XVIII w. jako Pałac Opatów Krzeszowskich. To jeden z najstarszych zabytków architektury barokowej w mieście. Zakres prac obejmie renowację elewacji, prace konserwatorskie i restauratorskie wewnątrz i na zewnątrz budynku oraz wykonanie oświetlenia ewakuacyjnego. Budynek wyremontowany został ponad 20 lat temu, gdy przeniesiono tu siedzibę Biblioteki. Po tylu latach wykonanie remontu jest niezbędne – wskazywała Dzwonkowska.

Miesiąc temu ogłoszono przetarg na wykonanie prac remontowych, na realizację których planowano przeznaczyć 3 mln 422 tys. złotych. W piątek, 17 maja poinformowano o unieważnieniu zamówienia. – Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia wyznaczył termin składania ofert do dnia 14-05-2024 r. do godziny 9:00. W wyznaczonym terminie do zamawiającego nie wpłynęła żadna oferta. W związku z powyższym zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania – przekazano w zawiadomieniu opublikowanym przez świdnicki magistrat. O dalszych działaniach związanych z planowanym remontem będziemy informować.

/mn/

Poprzedni artykułRusza 20. edycja Świdnickich Gryfów. Można zgłaszać kandydatów
Następny artykułGmina Jaworzyna Śląska. Pierwsi sołtysi wybrani [FOTO]