Strona główna Wydarzenia Świdnica Bilety miejskiej komunikacji w aplikacji mPay

Bilety miejskiej komunikacji w aplikacji mPay

0

Od 1 czerwca mieszkańcy oraz wszyscy odwiedzający Świdnicę będą mogli przy użyciu aplikacji mPay płacić wygodnie za przejazdy komunikacją miejską, kupując bilety jednorazowe, jak i miesięczne. Wszystko za sprawą umowy podpisanej przez Gminę Miasto Świdnica z firmą mPay S.A., właścicielem wiodącej polskiej aplikacji finansowej, z której usług korzysta już ponad 1.5 mln użytkowników.

– Dotychczas w Świdnicy za pomocą aplikacji mPay można było szybko i wygodnie opłacić postój swojego auta w strefie płatnego parkowania. Od 1 czerwca oferta usług mPay zostanie powiększona także o kompleksową obsługę płatności za bilety komunikacji miejskiej  – mówi Sławomir Kwiatkowski, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Jak kupić bilet przez Internet przez mPay?

Pobierz na telefon darmową aplikację mPay ze sklepu Google Play, App Store lub Huawei App Gallery. Zasil e-portmonetkę, mając kilka opcji do wyboru, m.in. tradycyjny przelew, BLIK czy Google Pay. Wejdź w zakładkę „Komunikacja miejska”, później „Świdnica” i wybierz rodzaj biletu. Następnie wejdź w ikonę biletu i zapłać, poprzez opcję „Kup i aktywuj bilet”. Istnieje możliwość wybrania liczby biletów i opłacenia przejazdu za osoby nam towarzyszące. Aplikacja umożliwia również zakup krajowych biletów kolejowych i autokarowych.

/komunikat UM w Świdnicy, skrót red./

Poprzedni artykułRekonstrukcja bitwy pod Dobromierzem i pokazy historyczne. Już dzisiaj Piknik „Śladem Fryderyka II”
Następny artykułOd rocka po disco polo. Trwają Dni Żarowa [FOTO]