Strona główna 0_Slider Widowiskowe ćwiczenia strażaków

Widowiskowe ćwiczenia strażaków [FOTO]

0

Bazylika mniejsza pw. św. APP Piotra i Pawła w Strzegomiu stała się miejscem ćwiczeń strażaków z PSP oraz ochotniczych jednostek w gminie Strzegom. Symulacja pożaru zabytkowego obiektu pozwala na trenowanie m.in. działań ratowniczych na dużej wysokości.

W trzydniowe ćwiczenia, które potrwają do czwartku (11.04.),  zaangażowani są zawodowi strażacy oraz druhowie z gminnej sieci jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Asp. Paweł Szydłowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy informuje, że ich głównym celem jest sprawdzenie przygotowania strażaków do zwalczania zdarzeń na obiektach sakralnych.

W środę, 10 kwietnia grupa ratowników wysokościowych ewakuowała osobę poszkodowaną z poddasza Bazyliki Mniejszej w Strzegomiu, a następnie udzieliła jej niezbędnej pomocy medycznej. Niemal równolegle strażacy walczyli z pożarem, który wybuchł na emporze budynku. Stamtąd także ewakuowali osobę poszkodowaną.

W ćwiczeniach udział biorą OSP: Strzegom, Jaroszów, Stanowice, Goczałków, Żelazów, Granica, Kostrza i Olszany oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, w tym Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego.

/opr. red./

Poprzedni artykułMyjki ciśnieniowe na ciepłą wodę – doskonałe nie tylko dla przemysłu
Następny artykułDyrektor biblioteki w Świebodzicach dolnośląskim Bibliotekarzem Roku 2023