Strona główna 0_Slider Walczymy z Bielawą o obronę trofeum Pucharu Polski!

Walczymy z Bielawą o obronę trofeum Pucharu Polski! [RELACJA LIVE]

0

Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali po wyeliminowaniu czterech przeciwników przystępują do walki w wielkim finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Biało-zieloni mierzą się na wyjeździe z Bielawianką Bielawa. Start spotkania o 17.00, zapraszamy do śledzenia tekstowej RELACJI LIVE.

Skład świdniczan: Kot, Sowa, Łaski, Ratajczak, Przewoźny, Paszkowski, Filipczak, Witsanko, Chamerski, Bidzinashvili, Jagielski.

Dzisiejsze zawody poprowadzi trójka arbitrów z KS Wałbrzych, jak sędzia główny Damian Grabowski, który już wkrótce prowadzić będzie rozgrywki Final Four Ligi Mistrzów w futsalu, jako pierwszy polski sędzia w historii.

1′ – rozpoczynamy spotkanie.

2′ – dośrodkowują w nasze pole karne przeciwnicy, kończąc bardzo niecelną próbą strzału.

4′ – rzut wolny z okolicy linii pola karnego, dośrodkowanie Kuriaty i wyjaśniamy tę sytuację.

5′ – kontra świdniczan – w porę interweniują obrońcy gospodarzy.

7′ – znów groźnie w naszym polu karnym, zatrzymujemy jednak Maciejewskiego.

9′ – Jagielski znajduje się w sytuacji sam na sam z bramkarzem – niestety dla nas spalony.

11′ – piłka do Jagielskiego – niestety dla nas znów chorągiewka w górze.

14′ – gra przenosi się do środka pola – żadna ze stron zbytnio nie forsuje tempa.

17′ – rzut rożny dla rywali, dośrodkowuje Kuriata, akcję zamyka Kot wyłapując futbolówkę przy próbie strzału B. Paszkowskiego.

21′ – zaczynamy dłużej utrzymywać się przy piłce i spychać rywali na własną połowę. Na razie bez konkretów pod bramką strzeżoną przez Wajdę.

24′- groźne dośrodkowanie w pole karne Bielawianki – wybijają obrońcy miejscowych. Mamy rzut rożny.

25′ – bliski zamknięcia tej akcji Ratajczak – wybijają jednak futbolówkę obrońcy.

30′ – pół godziny gry za nami – wciąż bez większego zagrożenia dla obu bramkarzy.

33′ – Majewski uderza na świdnicką bramkę – piłka bardzo niebezpiecznie skoczyła na wyrwie, lecz czujny był Kot.

35′ – ruszamy z atakiem – znów wkrada się brak precyzji.

37′ – zmiana w Bielawiance – Busch zastępuje Majewskiego.

38′ – fantastyczna okazja biało-zielonych – B. Paszkowski wybija futbolówkę z linii bramkowej. Świdniczanie mają wątpliwości – ich zdaniem piłka była już całym obwodem poza linią bramkową po strzale Jagielskiego.

40′ – Ratajczak – żółta kartka.

41′ – bardzo blisko zamknięcia akcji w naszej szesnastce był Makles.

45′ – Filipczak świetnie dogrywa do Jagielskiego – ten na 5. metrze mija się z piłką. To była znakomita okazja do otwarcia wyniku spotkania.

45′ – chwilę później sędzia kończy pierwszą połowę.

46′ – Ratajczak zmieniony przez Migasa – rozpoczynamy drugą połowę.

50′ – P. Paszkowski z żółtą kartką.

51′ – wpada w pole karne Chamerski – czysto interweniuje obrońca, nie ma mowy o faulu.

53′ – Przewoźny strzela z około 20 metrów – piłkę na rzut rożny sparował Wajda.

54′ – dośrodkowujemy w pole karne – bez efektu i zagrożenia.

56′ – Mojka zastępuje Bidzinashviliego.

57′ – Tomkiewicz z żółtą kartką.

58′ – znakomita okazja Bielawianki – piłka trafia w słupek, Kot był jednak na miejscu.

63′ – strzał na bramkę rywali, a następnie dwa rzuty rożne dla świdniczan – rośnie w ostatnich minutach przewaga gości.

65′ – teatralnie upada Makles, rzut wolny dla Bielawianki z około 30 metrów.

68′ – Lisiecki zastępuje Chamerskiego.

70′ – Przewoźny – żółta kartka.

73′ – zespołowa akcja świdniczan – niestety kończy się wszystko zbyt mocnym podaniem do Sowy.

73′ – wpada w pole karne P. Paszkowski – uderza na bramkę, ale lepszy Wajda w tym starciu.

74′ – Oboladze zastępuje Jagielskiego.

75′ – blisko zamknięcia akcji Mojka.

75′ – kwadrans do końca regulaminowego czasu gry – rośnie przewaga przyjezdnych, utrzymujemy się na połowie przeciwników.

77′ – Oboladze ogląda żółtą kartkę.

78′ – nadziewamy się na kontrę – Makles z dystansu, broni Kot.

79′ – w przypadku remisowego wyniku od razu nastąpi seria rzutów karnych.

81′ – długa piłka w okolice pola karnego – znów czujni defensorzy Bielawianki.

81′ – Oboladze zagrywa piłkę wzdłuż linii piątego metra, czujny bramkarz Bielawianki.

84′ – Witsanko – żółta kartka.

86′ – może gdyby było równiej w polu karnym, to piłka wtoczyłaby się do sieci… P. Paszkowski zamykał akcję świdnickiego zespołu, piłka minimalnie po ziemi przeleciała obok słupka bielawskiej sieci.

88′ – kontra Bielawianki – Śmigrodzki kończy ją niecelnym uderzeniem.

90′ – jeszcze zmiana w Bielawiance i wkraczamy w doliczony czas gry.

90′ – B. Paszkowski – żółta kartka.

90+’ – Przewoźny uderza niedokładnie.

90′ – 5 minut doliczonego czasu gry też nie daje rozstrzygnięcia – o tytule zadecydują rzuty karne.

Za moment decydujące momenty tego spotkania.

Rozpoczyna zawodnik Bielawianki – Januszewicz. Pewnie trafia jest 1:0 dla gospodarzy.

Sowa strzela na 1:1.

B. Paszkowski wykorzystuje jedenastkę – 2:1 dla Bielawianki.

Wajda broni strzał Witsanki – piłka trafia jeszcze w poprzeczkę i wychodzi poza pole gry. Dalej 2:1 dla Bielawianki.

Słonecki trafia na 3:1.

Migas złapany przez Wajdę – dalej 3:1.

Tomkiewicz pewnie umieszcza piłkę w sieci, miejscowi rozpoczynają świętowanie. Świdnica przegrywa w karnych z Bielawianką i nie broni trofeum sprzed roku!

Poprzedni artykułŚwidniccy licealiści błyszczeli w finałach olimpiad i konkursów
Następny artykułZmierzą się w II turze wyborów. Na kogo oddasz głos w Świdnicy, Świebodzicach, Strzegomiu i gminie Świdnica? [SONDY]