Strona główna 0_Slider Świdniccy licealiści błyszczeli w finałach olimpiad i konkursów

Świdniccy licealiści błyszczeli w finałach olimpiad i konkursów

0

Miniony tydzień był bardzo udany dla świdnickich licealistów. Znakomite wyniki osiągnęli w finałowych, ogólnopolskich olimpiadach, nie ustępując uczniom ze znacznie większych ośrodków.

Maria Muszewska z II LO z tytułem Finalistki 47.Olimpiady Języka Niemieckiego

W miniony weekend na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się ostatnia, finałowa część Olimpiady. Maria Muszewska z II LO im. Stefana Banacha w piątek przystąpiła do testu, a w sobotę do trzech egzaminów ustnych – z literatury, wiedzy o krajach niemieckojęzycznych i ich historii oraz z komunikacji. W niedzielę, podczas oficjalnej gali, poznaliśmy wyniki. Maria znalazła się w gronie Finalistów. Opiekunką Marii jest Aleksandra Królak – Wąsowicz.

Łucja Bojnowska laureatką XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej

Łucja Bojnowska z klasy I b została laureatką XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”. Zajęła trzecie miejsce w Polsce, uzyskując tytuł Laureatki. W finale wzięło udział 121 uczestników. Finał odbył się 5-6 kwietnia 2024 roku w Radomiu. Opiekunką Łucji jest pani Małgorzata Kulig.

Finaliści i laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

Spośród 1100 uczestników z całej Polski do finału awansowało 87 osób, w tym 5 uczniów I LO im. Jana Kasprowicza i 5 uczniów ze świdnickiego Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia. 5 kwietnia na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Alicja Grześlowska, Wiktoria Burek, Weronika Dołhań i Łukasz Kasprzak z I LO uzyskali tytuły finalistów. Do finału dostało się 5 uczniów z klasy 5e Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy: Dominik Bekas, Miłosz Miłkowski, Maja Mogielnicka, Magdalena Partyka oraz Jakub Taraszkiewicz. Miłosz Miłkowski zajął 7 miejsce i tym samym został laureatem XIV Ogólnopolskiego konkursu Wiedzy o Podatkach.

Finalista XXXVI Olimpiady Filozoficznej

Jak informuje I LO w Świdnicy, Sezgin Syuleyman laureatem XXXVI Olimpiady Filozoficznej. W starożytności wieniec laurowy nosili cezarowie, poeci, zwycięzcy olimpijscy. W sobotę 6 kwietnia 2024r. swój filozoficzny wieniec laurowy wywalczył Sezgin Syuleyman, uzyskując tytuł laureata etapu centralnego XXXVI OF. Sezgin zajął 9 miejsce w Polsce na 146 uczestników, a zważywszy, że jest dopiero w drugiej klasie (konkretnie w 2D), to jest ogromny sukces! Opiekunem był Robert Kaśków.

/informacje szkół, opr. red./

Poprzedni artykułRowerzysta wymusił pierwszeństwo
Następny artykułWalczymy z Bielawą o obronę trofeum Pucharu Polski! [RELACJA LIVE]