Strona główna Sport Inne To najważniejszy sukces w dotychczasowej działalności klubu

To najważniejszy sukces w dotychczasowej działalności klubu

0

Wśród niemal 70 zawodników, którzy przystąpili do zmagań w mistrzostwach Dolnego Śląska młodzików w tenisie stołowym, pojawiła się piątka reprezentantów UKS-u Radunia Tąpadła – jedynego przedstawiciela powiatu świdnickiego.

Kapitalny występ w tym turnieju zanotowała nasza para deblowa Teodor Lisiewicz/Dawid Drozd, którzy przystąpili do swych pojedynków z szóstym numerem startowym. Znakomite pojedynki i ogranie wyżej rozstawionych rywali (3:2) dało nam wejście do strefy medalowej – pierwszy raz w historii klubu. Ostatecznie walkę zakończyliśmy na trzeciej pozycji. Wprawdzie nasz klub ma w kolekcji już podium zawodów wojewódzkich, czy międzynarodowych, ale tym razem był to najmocniej obsadzony turniej, dlatego medal smakuje wyjątkowo.

Dwa lata temu, kiedy pierwszy raz udaliśmy się na zmagania wojewódzkie nie pomyślelibyśmy, że tak szybko staniemy na podium poważnych zawodów, jednak upór, ciężka praca na treningach dzieci oraz trenerów, zaangażowanie rodziców, które umożliwiało starty w zawodach wojewódzkich, ogólnopolskich, międzynarodowych, czy zgrupowania w Zielonej Górze oraz kadry Dolnego Śląska sprawiły, że praca całej drużyny doprowadziła do medalu wcześniej wymienioną dwójkę graczy. Trzecie miejsce na podium dzieliliśmy wspólnie z drużyną wrocławskiego AZS UE. Do turnieju przygotowywaliśmy się w specjalnych mikrocyklach treningowych, a oprócz tego celowo udaliśmy się do Czech na międzynarodowy turniej w Kralikach, aby optymalnie wykorzystać czas treningowy do startu w zawodach – komentuje szczęśliwy trener Michał Drozd.

Poniżej wszystkie miejsca zawodników z Tąpadła:
3. Teodor Lisiewicz / Dawid Drozd
5. Wiktoria Czernicka / Aurelia Popów (Oława)
9. Emilia Tomala / Anastazja Levin (Wołów)
9. Stanisław Ludkowski / Igor Tomkowicz (Ciechów)

Na koniec chciałbym serdecznie podziękować całemu sztabowi Mariuszowi Szustce, Tomaszowi Drozdowi oraz Arkadiuszowi Borkowi, z którymi codziennie pracujemy na sukces zespołu oraz wszystkim sponsorom, którzy pomagają nam tworzyć coraz lepsze warunki w działalności klubu – dodaje trener Michał Drozd.

/MDvR/

Poprzedni artykułBociany mają nowe gniazdo w Lutomi Dolnej. Zbudowali je mieszkańcy i już pojawiły się w nim ptaki [FOTO/VIDEO]
Następny artykułWęże do cystern – transport chemii i nieczystości