Strona główna 0_Slider Świdniczanki w gazie, jesteśmy w półfinale mistrzostw Polski!

Świdniczanki w gazie, jesteśmy w półfinale mistrzostw Polski! [DUŻO ZDJĘĆ]

0

Trwa fantastyczny marsz młodych zawodniczek MKS-u Polonia Świdnica. Nasze siatkarki po przebrnięciu przez zmagania w ramach ligi dolnośląskiej młodziczek, a następnie triumf w turnieju 1/8 finału krajowego czempionatu, nie zwalniają tempa! Podopieczne trenerów Michała Tomiałowicza i Kamila Nowaka wygrały już dwa spotkania podczas rozgrywanego w Hali Pionierów turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski i są już pewne awansu do półfinału!

Do Świdnicy zjechały naprawdę bardzo solidne i uznane marki – Energetyk Poznań, Jedynka Kluczbork i Sparta Warszawa prowadzona przez naszą wybitną wychowankę – Dorotę Świeniewicz. Już pierwszy nasz pojedynek pokazał, że żartów nie ma. Zawodniczki ze stolicy Wielkopolski wykorzystując naszą słabszą dyspozycję wygrały pierwszego seta 25:13. Biało-zielone błyskawicznie się jednak przebudziły, wygrywając dwie kolejne partie, a co za tym całe spotkanie. Kolejne mecze to te z udziałem zespołu MUKS Sparty Warszawa. Podopieczne Doroty Świeniewicz wygrały z Poznaniem i Kluczborkiem bez straty i wszystko stało się jasne. Wieczorne zwycięstwo z Jedynką Kluczbork gwarantowało nam półfinał mistrzostw Polski. Gospodynie dopięły swego, pokonały Jedynkę 2:0 i już dziś wspólnie z warszawiankami mogą świętować triumf do kolejnej rundy krajowego czempionatu w kategorii młodziczek. Jeszcze jutro o miejsca 3-4 zagra Poznań z Kluczborkiem, a o miejsca 1-2 Warszawa ze Świdnicą.

W trakcie sobotnich zmagań doszło do miłej uroczystości, a konkretnie wyróżnienia naszej znakomitej wychowanki, mistrzyni Europy – Doroty Świeniewicz, która wróciła w miejsce, gdzie stawiała swoje pierwsze kroki. Chodzi o halę przy ulicy Pionierów (Park Centralny), gdzie rozgrywa się turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski młodziczek.

Skład MKS-u Polonia Świdnica: Lena Jasińska, Julia Rokicka, Lena Dąbrzalska, Amelia Chmielewska, Zosia Chodorowska, Natalia Skrzesińska, Hania Lipińska, Zuzanna Madziara, Maja Długołęcka, Zuzia Matuszak, Michalina Kozak, Inez Chmielewska, Maja Kaczmarczyk, Marta Romaniecka. Trenerzy: Michał Tomiałowicz i Kamil Nowak.

Wyniki:

MKS Polonia Świdnica – Energetyk Poznań 2:1 (13:25, 25:10, 15:10)
MVP meczu: Maja Długołęcka

MUKS Sparta Warszawa – Jedynka Kluczbork 2:0 (25:19, 25:11)
MVP meczu: Nikola Sztylko

MUKS Sparta Warszawa – Energetyk Poznań 2:0 (25:16, 25:18)
MVP meczu: Olga Andrade

MKS Polonia Świdnica – Jedynka Kluczbork 2:0 (25:13, 25:19)
MVP meczu: Lena Jasińska

Niedziela, 7 kwietnia:
10.00: Energetyk Poznań – Jedynka Kluczbork
40 minut po zakończeniu V meczu: MKS Polonia Świdnica – MUKS Sparta Warszawa

/MDvR, FOTO: Mariusz Ordyniec/

Poprzedni artykułDym na trzecim piętrze postawił strażaków na równe nogi [FOTO]
Następny artykułWybory samorządowe rozpoczęte. Sprawdź kto startuje oraz adresy lokali wyborczych