Strona główna Sport Piłka nożna Regularnie ogrywają topowe piłkarskie marki w Polsce!

Regularnie ogrywają topowe piłkarskie marki w Polsce!

0

Po prostu fenomenalnie spisały się w ostatni weekend grupy żaków IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z roczników 2015 i 2016 trenera Andrieja Kozachenko. Biało-zieloni rywalizowali z powodzeniem w rozgrywkach prestiżowej Ligi Elite Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej oraz w bardzo mocno obsadzonym turnieju na Opolszczyźnie, gdzie mierzyliśmy się między innymi z przedstawicielami polskiej ekstraklasy!

W sobotę, 13 kwietnia na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji doszło do zmagań w ramach rozgrywek Ligi Elite Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. W rywalizacji uczestniczy sama wojewódzka elita, czyli dziewięć najlepszych zespołów z terenu naszego województwa. Tym razem świdniczanie mierzyli się z Miedzią Legnica  Bumerangiem Wrocław, a gościnnie wystąpiły też zespoły Górnika Nowe Miasto Wałbrzych w roczniku 2015 i Pogoni Pieszyce w 2016. Bezdyskusyjnie najlepsi okazali się miejscowi. Podopieczni trenera Andrieja Kozachenko wszystkie spotkania wygrali bardzo wysoko.

Bardzo wartościowa sobota pod kątem zaliczonych minut. Udało się tego dnia zdobyć komplet punktów w dwóch kategoriach wiekowych. Zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony, pokazując chęć do gry i ciesząc się piłką. Powtarzam chłopakom, że w tym wieku chodzi głównie o to, aby mieli po prostu frajdę z przebywania na boisku – komentował w sobotę trener Andrii Kozachenko.

Skład 2015: Ozóg, Kraus, Walczak, Zawisza, Sumpor, Tadla, Połubiński, Paczkowski, Olejnik, Kraus, Łysiak, Łagiewka.

Skład 2016: Łukojć, Bylica, Borowy, Łabacewicz, Data, Witkowski, Bujnowski, Kwapuliński, Jędrzejewski.

Dzień później drużyna IgnerHome Polonii-Stali Świdnica uczestniczyła w niezwykle mocno obsadzonym turnieju rocznika 2016 w Mechnicach koło Opola, gdzie także spisaliśmy się znakomicie. Wygraliśmy 6:0 z Polonią Nysa, 4:0 z Bumerangiem Wrocław, 4:1 z Odrą Opole, 6:0 z Polonią Bytom, 7:1 z Ruchem Chorzów, 2:1 z AP Striker, 3:0 ze Stalą Niewiadów, zremisowaliśmy 2:2 MKS-em Funball Kluczbork i ponieśliśmy tylko jedną porażkę 1:4 z nie byle kim, bo Górnikiem Zabrze.

Do turnieju przystąpiło łącznie 10 drużyn, zagraliśmy 9 meczów po 12 minut. Nieważne są wyniki w tych rozgrywkach, ważne że możemy jako klub grać z takimi znanymi markami z całej Polski. Chłopcy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Mieli chęć do gry i widać było, że byli niezmiernie szczęśliwi walcząc z tak mocnymi zespołami na takim poziomie. Nasz skład: Borowy, Kozar, Łabacewicz, Bylica, Bujnowski, Kwapuliński, Łukojć – dodaje trener świdnickich żaków.

/MDvR/

Poprzedni artykułMali aktorzy prezentują się na świdnickiej scenie. Rozpoczął się XVIII Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych [DUŻO ZDJĘĆ]
Następny artykułUratowali ponad 2800 płazów przed śmiercią pod kołami samochodów [FOTO]