Strona główna 0_Slider Przedwyborcza „wojenka banerowa” trwa w najlepsze, nawet pod okiem kamer

Przedwyborcza „wojenka banerowa” trwa w najlepsze, nawet pod okiem kamer [VIDEO]

0

Kampania przed wyborami samorządowymi wkroczyła w decydującą fazę. Organizowane są spotkania z wyborcami, a przestrzeń publiczną zalały wyborcze banery. Nie brak też przypadków dewastowania plakatów promujących poszczególnych kandydatów do samorządu. Jedno z takich zdarzeń zarejestrowała ostatnio kamera monitoringu przy ulicy Łącznej w Świdnicy.

Do dewastowania, cięcia oraz zrywania materiałów wyborczych promujących różnych kandydatów, dochodzi w Świdnicy oraz innych miejscowościach powiatu świdnickiego od kilku tygodni. W marcu do świdnickiej policji wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące zniszczenia banerów w Strzegomiu (w jednym przypadku sprawcę udało się ustalić, w drugim poszukiwania wciąż trwają), natomiast w Świdnicy zgłoszenia dotyczyły zerwanych plakatów rozwieszonych przy ulicy Stęczyńskiego i Łukasińskiego. Zniszczenia odnotowano również przy ulicy Armii Krajowej oraz w Witoszowie Dolnym. Banery były zrywane także w Świebodzicach, jednak nikt nie złożył w tej sprawie zawiadomienia.

W ostatnich dniach zniszczone zostały banery rozwieszone przy ulicach Wrocławskiej, Komunalnej, Nadbrzeżnej oraz Łącznej. W ostatnim przypadku kamera monitoringu zamontowana na pobliskim hotelu zarejestrowała akt wandalizmu, do którego doszło w nocy z 30 na 31 marca. Na nagraniu widać dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy zrywają oraz rozrywają cały szereg wyborczych plakatów promujących kandydatów głównie Koalicji Obywatelskiej oraz komitetu Spoza Układu do Rady Miejskiej w Świdnicy.

Zgodnie z obowiązującym prawem, w czasie trwania kampanii materiały wyborcze podlegają ochronie prawnej. Oznacza to między innymi zakaz ich niszczenia, usuwania, zamalowywania pod groźbą kary aresztu albo grzywny w wysokości do 5 tys. złotych.

/mn/

Poprzedni artykułWicemarszałek Krzysztof Bosak namawiał do głosowania na kandydatów do rady powiatu [FOTO]
Następny artykułDebata kandydatów na prezydenta Świdnicy. Oglądaj! [VIDEO]