Strona główna 0_Slider Muzyczna podróż po Europie. Koncert na 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii...

Muzyczna podróż po Europie. Koncert na 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej [FOTO/VIDEO]

0

W podróż po etnicznych, ludowych i narodowych pieśniach z różnych zakątków Europy zabrał publiczność Wrocławski Chór Seniora, który wystąpił w niedzielę w świdnickim Kościele Pokoju z koncertem „Muzyczne Opowieści Europy”.

 

„Ederlezi”, „Hava Nagila”, „Ustibaba”, „Stefan”, „Ajde jano”, „Ketri, ketri”, „Hosadyna” – to niektóre z utworów, jakie można było usłyszeć podczas niedzielnego koncertu z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Głównym wykonawcą koncertu był największy w Polsce Wrocławski Chór Seniora, do którego dołączyli uznani soliści śpiewacy oraz instrumentaliści. Całością zadyrygował Tomasz Maleszewski. 

Zawsze, gdy koncertuje Wrocławski Chór Seniora, widać ogromne zaangażowanie i radość ze śpiewania. Tak było i podczas tego wyjątkowego koncertu. Biskup Waldemar Pytel podziękował wykonawcom za energetyczny występ. Podkreślił, jak wiele na przestrzeni ostatnich dwóch dekad zyskaliśmy, my Polacy. Na każdym kroku widać, jak zmienił się nasz kraj dzięki wsparciu funduszu europejskich, a my sami możemy doświadczać wolności podróżowania, wymiany myśli. Także Kościół Pokoju i jego otoczenie bez środków unijnych nie wyglądałyby tak, jak dzisiaj – podkreślają przedstawiciele parafii ewangelicko-augsburskiej w Świdnicy.

/mn/

fot. Mariusz Ordyniec

Poprzedni artykułIle miejsca przygotować na hokery?
Następny artykułOpakowania i worki foliowe – jakie mają zastosowania? Jakie wybrać?