Strona główna Artykuł sponsorowany Ile miejsca przygotować na hokery?

Ile miejsca przygotować na hokery?

0

Planowanie idealnej przestrzeni kuchennej lub baru domowego często skupia się na wyborze odpowiednich hokerów — tych wysokich, stylowych stołków, które zapewniają nie tylko komfort siedzenia, ale również dodają charakteru każdemu wnętrzu. Wybór hokerów to jednak nie tylko kwestia estetyki; równie ważne jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni, w której zostaną one umieszczone. Ile miejsca przygotować na hokery?

Co ma znaczenie przy wyborze hokerów?
Wybór hokerów, czyli wysokich stołków barowych, może zależeć od wielu czynników. Oto kilka kluczowych kwestii, które warto wziąć pod uwagę:

  • Wysokość hokera – Istotne jest, aby hoker pasował do wysokości blatu. Standardowa wysokość blatu barowego to zazwyczaj około 110 cm, więc idealne hokery powinny mieć wysokość siedziska na poziomie około 75-80 cm. Dla blatów kuchennych, które są zwykle niższe, lepiej sprawdzą się hokery o wysokości siedziska około 65 cm.
  • Materiał wykonania – Hokery są dostępne w różnych materiałach, takich jak drewno, metal, plastik, a nawet tapicerowane. Wybór materiału powinien zależeć od ogólnego stylu wnętrza oraz od wymagań dotyczących łatwości czyszczenia i trwałości.
  • Komfort siedzenia – Sprawdź, czy hoker ma oparcie i czy jest ono wystarczająco wysokie, aby zapewnić odpowiednie wsparcie dla pleców. Podłokietniki mogą również zwiększyć komfort, ale mogą też ograniczać możliwość wsunięcia hokera pod blat.
  • Stabilność – Solidna konstrukcja i dobrej jakości materiały zapewnią większą trwałość hokerów. Metalowe lub drewniane nogi zazwyczaj oferują lepszą stabilność niż plastikowe.
  • Funkcjonalność – Czy hoker ma obrotowe siedzisko? Czy jest regulowany wysokościowo? Te funkcje mogą zwiększyć użyteczność hokera, zwłaszcza w przestrzeniach, które służą różnym celom.

Jaką wybrać wysokość hokera do wyspy?

Wybór odpowiedniej wysokości hokera do wyspy kuchennej zależy przede wszystkim od wysokości samej wyspy. Standardowe wyspy kuchenne mają zazwyczaj wysokość około 90 cm. W takim przypadku najlepiej sprawdzają się hokery o wysokości siedziska wynoszącej od 60 do 65 cm. To zapewni komfortowe użytkowanie, pozwalając na wygodne siedzenie z nogami umieszczonymi pod blatem, bez konieczności ich zawieszania w powietrzu.

Jeżeli natomiast wyspa kuchenna pełni również funkcję baru i ma podwyższony blat, który zwykle sięga około 110 cm, odpowiednie będą hokery o wysokości siedziska około 75 do 80 cm. Ważne jest, by zachować przestrzeń około 25-30 cm pomiędzy górną krawędzią blatu a siedziskiem hokera, co ułatwi swobodne wstawanie i siadanie oraz zapewni przestrzeń na nogi. Dzięki temu można cieszyć się zarówno funkcjonalnością, jak i komfortem użytkowania wyspy kuchennej.

Ile miejsca przygotować na hokery?

Podczas planowania miejsca na hokery przy wyspie kuchennej czy barze, ważne jest uwzględnienie odpowiedniej ilości przestrzeni zarówno dla siedzących, jak i dla swobodnego przepływu ruchu wokół wyspy. Zaleca się zachowanie przynajmniej 60 cm szerokości na każdy hoker, aby każda osoba mogła wygodnie korzystać z przestrzeni bez czucia się zbyt ściśniętą. Dodatkowo, między hokerami powinno być około 15-20 cm wolnej przestrzeni, co pozwoli uniknąć zderzeń np. łokciami.

Dodatkowo, przy wyborze hokerów warto uwzględnić również ich styl i kolor, który wpłynie na ostateczny wygląd i atmosferę w pomieszczeniu. Czarne hokery mogą dodać elegancji i nowoczesnego charakteru, pasują do wielu stylów wnętrzarskich, od industrialnych po minimalistyczne. Planując przestrzeń, warto również zwrócić uwagę na to, aby między nimi a innymi elementami wnętrza, jak szafki czy sprzęty kuchenne, zachować co najmniej 90 cm odległości, co umożliwi swobodne poruszanie się po kuchni.

Podsumowanie – ile miejsca przygotować na hokery?

Podsumowując, planowanie przestrzeni na hokery wymaga uwzględnienia kilku kluczowych czynników, by zapewnić komfort, funkcjonalność oraz estetykę wnętrza. Ważne jest, aby dostosować wysokość hokerów do wysokości blatu, a także przewidzieć odpowiednią szerokość i odstępy między poszczególnymi stołkami, tak aby użytkownicy mogli swobodnie korzystać z przestrzeni bez poczucia ciasnoty. Idealnie jest zachować około 60 cm szerokości na każdy hoker i dodatkowe 15-20 cm między nimi. Przy planowaniu miejsca na hokery warto również pamiętać o zapewnieniu łatwego dostępu i swobodnego przepływu ruchu wokół wyspy kuchennej.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułHirudoterapia, a fizjoterapia – możliwości zastosowania pijawek
Następny artykułMuzyczna podróż po Europie. Koncert na 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej [FOTO/VIDEO]