Strona główna 0_Slider Lokalne produkty na Targu Ziemi130 w Tarnawie

Lokalne produkty na Targu Ziemi130 w Tarnawie [FOTO]

0

Piękne miejsce z dużym terenem do spacerów i odpoczynku, odrestaurowane zabudowania gospodarcze z miejscem na kilkadziesiąt stoisk, wsparcie strażaków ochotników i troska gospodarzy sprawiają, że doskonale znany nie tylko mieszkańcom Świdnicy Targ Ziemi ukorzenia się w nowym miejscu. Dzisiaj znów w gospodarstwie państwa Ożgów w Tarnawie (gmina Żarów) goszczą lokalni producenci zdrowej żywności, rzemieślnicy, sadownicy, winiarze, pszczelarze. 

Każdy, kto ceni wytwarzane z troską o jakość, bez dodatku chemicznych polepszaczy i konserwantów produkty może dzisiaj przebierać w ofercie. Obok przetworów czekają wędliny, sery, wina, miody, kombucha, soki, ciasta, pieczywo, a także warzywa prosto z ekologicznych ogrodów. Nie brak naturalnych kosmetyków, torebek, ubrań, ozdób i oryginalnej ceramiki. Ze swoimi wyrobami przyjechało kilkudziesięciu lokalnych producentów. Na miejscu można napić się kawy i zjeść drobny posiłek.

Targ Ziemi po przenosinach z Kraskowa nosi nazwę Targ Ziemi130. Idea pozostała niezmienna, można tu spotkać dobrze znanych producentów, ale pojawiają się również nowe gospodarstwa i manufaktury. Targ organizowany jest w pierwszą niedzielę miesiąca w godzinach od 11.00 do 15.00.

/red./

Poprzedni artykułTłumy na świdnickiej Giełdzie Staroci, Numizmatów i Osobliwości [FOTO/VIDEO]
Następny artykułJakie zainteresowanie wyborami samorządowymi? Znamy pierwsze dane o frekwencji w regionie