Strona główna 0_Slider Kandydaci na prezydenta Świdnicy zmierzą się w debacie

Kandydaci na prezydenta Świdnicy zmierzą się w debacie

0

W czwartek, 18 kwietnia 2024 roku zapraszamy mieszkańców Świdnicy do oglądania transmitowanej na żywo debaty kandydatów na prezydenta Świdnicy. W II turze wyborów zmierzą się Jan Dzięcielski i Beata Moskal-Słaniewska. Debatę organizują portal Swidnica24.pl we współpracy z Gazetą Wyborczą.

Portal Swidnica24.pl  we współpracy z Gazetą Wyborczą przeprowadził debatę przed I turą wyborów samorządowych. Wówczas zaproszenie przyjęli bezpartyjna Sylwia Osojca-Kozłowska z KWW Spoza Układu, działacz Platformy Obywatelskiej Jan Dzięcielski startujący z KKW Koalicja Obywatelska i działacz Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lewandowski, startujący z KW Prawo i Sprawiedliwość. Na zaproszenie nie odpowiedziała działaczka Nowej Lewicy Beata Moskal-Słaniewska, startująca z KWW Beaty Moskal-Słaniewskiej.

Głosowanie 7 kwietnia nie przyniosło rozstrzygnięcia. 21 kwietnia wyborcy zdecydują, czy urząd prezydenta Świdnicy powierzyć Janowi Dzięcielskiemu czy Beacie Moskal-Słaniewskiej. Do kandydatów wystosowaliśmy zaproszenie do udziału w relacjonowanej na żywo debacie, którą Swidnica24.pl wspólnie z Gazetą Wyborczą planowała przeprowadzić 19 kwietnia w auli przy ul Pionierów Ziemi Świdnickiej 30 przy udziale publiczności. Po negocjacjach ze sztabem wyborczym Beaty Moskal-Słaniewskiej ustalono, że debata bez udziału publiczności odbędzie się 18 kwietnia  w sali konferencyjnej Centrum Organizacji Pozarządowych w Rynku 39/40 (salę na zasadach komercyjnych wynajął portal Swidnica24.pl).

Warunków nie stawiał Jan Dzięcielski, który jako pierwszy osobiście potwierdził swój udział.

Potwierdzenie udziału Beaty Moskal-Słaniewskiej przekazał pełnomocnik Michał Zastawny.

Relacja na żywo rozpocznie się 18 kwietnia o godzinie 18.30. Debatę poprowadzą Agnieszka Dobkiewicz, dziennikarka Gazety Wyborczej oraz Agnieszka Szymkiewicz, redaktorka naczelna Swidnica24.pl. Debata będzie transmitowana na kanale Youtube Swidnica24.pl i będzie ją można obejrzeć także w portalu Swidnica24.pl, na stronie Gazety Wyborczej i FB Swidnica24.pl. Zapraszamy zainteresowane redakcje do relacjonowania przebiegu debaty.

Spotkanie 18 kwietnia, podobnie jak debata przeprowadzona 3 kwietnia, będzie poświęcone problemom mieszkańców i wizji rozwoju miasta przez kolejne 5 lat.

Redakcja Swidnica24.pl
*nazwiska kandydatów wymieniane są w kolejności alfabetycznej

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń
Następny artykułJan Dzięcielski zaprasza mieszkańców na spotkanie