Ponad 250 zawodników z całej Polski rywalizowało w sobotę na hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. 20 kwietnia po raz dziesiąty odbyły się tam Otwarte Mistrzostwa Polski w Taekwon-do ITF HQ Korea / UITF. Ich organizator Wojciech Dolny informuje, że celem turnieju jest m.in. wyłonienie kadry, która pod koniec września będzie reprezentować kraj podczas Otwartych Mistrzostw Świata Taekwon-do UITF w Chorwacji.

Podczas zawodów w Strzegomiu swoich reprezentantów wystawiło aż dziesięć klubów z kraju. Instruktor Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do Wojciech Dolny tłumaczy, że zawodnicy prezentowali się w kilku konkurencjach, w kategoriach wiekowych od przedszkolaków po weteranów.
Zmagania zawodników toczyły się w grupach wiekowych od najmłodszych do weteranów. Pierwszą konkurencją były softy, czyli walki zawodników miękką tubą, która imitowała kij. Była to rywalizacja na punkty poprzez trafienia w odpowiednie części ciała przeciwnika. W dalszym etapie zawodnicy prezentowali formy, czyli swoje umiejętności w specjalnych układach, adekwatnych do reprezentowanego poziomu. Po rozbiegowych rywalizacjach przyszedł czas na walki. Widzowie najbardziej żywo reagowali na zmagania zawodników prowadzone w systemach semi-contact i light-contact.
Teakwon-do to narodowy sport i tradycyjna sztuka walki w Korei , która od kilku lat stała się bardzo popularna także w Polsce. Sztuka walki została stworzona do celów militarnych, a następnie została zaadaptowana do użytku cywilnego. Obecnie taekwon-do jest jedną z pełnoprawnych dyscyplin olimpijskich.
Organizatorami Mistrzostw w Strzegomiu były Polskie Stowarzyszenie Taekwon-do Wrocław-Strzegom oraz Uczniowski Klub Sportowy Taekwon-do Ko Dang Smolec.
Fot. Sebastian Tyniecki

![Najwyższe laury dla Orlika i Karoliny [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/CSC_0117-238x178.jpg)
![Triumf na inaugurację przygotowań [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/CSC_1440-238x178.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Bohaterow-Getta-100x75.jpg)

![Jeździł autem po zamarzniętym zalewie. Kierujący odpowie przed sądem [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/jazda-autem-po-zalewie-2026.01.25-mix-100x75.jpg)
![Odblaski w zasięgu ręki. MOPS zaprasza, policja przypomina [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/odblaski-Swidnica-MOPS-3-100x75.jpg)
![Samochodem po zalewie Witoszówka [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/page-25-100x75.jpg)

![Cztery osobowości jazzu i jeden koncert. W Świdnicy zagra European Jazz Collective [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
![Lokalna historia i ciekawostki w najnowszym 52. „Roczniku Świdnickim” [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/52-Rocznik-Swidnicki-2026.01.13-1-100x75.jpg)