Strona główna 0_Slider Jaka ma być Świdnica przez kolejne 5 lat? Już dzisiaj debata kandydatów...

Jaka ma być Świdnica przez kolejne 5 lat? Już dzisiaj debata kandydatów na prezydenta miasta

0

Czy mają pomysł na powstrzymanie wyludniania Świdnicy? Jakie inwestycje chcieliby zrealizować i gdzie będą szukać finansowania? Jak zamierzają urządzić życie 50 tysiącom mieszkańców? Już dzisiaj kandydaci na prezydenta Świdnicy zmierzą się z pytaniami dziennikarzy, czytelników i konkurentów podczas debaty organizowanej przez Swidnica24.pl przy współpracy Gazety Wyborczej.

O objęcie sterów w Świdnicy na najbliższe 5 lat walczyć będą Jan Dzięcielski, działacz Platformy Obywatelskiej, startujący z KKW Kolicja Obywatelska, Krzysztof Lewandowski, reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość (startuje z KW Prawo i Sprawiedliwość, Beata Moskal-Słaniewska, działaczka Nowej Lewicy (startuje z KWW Beaty-Moskal-Słaniewskiej) i Sylwia Osojca-Kozłowska, bezpartyjna (startuje z KWW Spoza Układu).

Podczas debaty kandydaci odpowiedzą na 6 pytań, przygotowanych przez prowadzące, Agnieszkę Dobkiewicz, dziennikarkę Gazety Wyborczej i Agnieszkę Szymkiewicz, redaktorkę naczelną portalu Swidnica24.pl.

Debata wzbudziła ogromne zainteresowanie świdniczan. Na prośbę o nasyłanie pytań do uczestników odpowiedziało kilkadziesiąt osób. Z ponad 70 pytań od czytelników Swidnica24.pl każdy z kandydatów na prezydenta wylosuje po 2 pytania, na które odpowie podczas relacji na żywo. Wszyscy uczestnicy otrzymają po zakończeniu debaty pełen zestaw pytań i będą mogli na nie odpowiedzieć, a odpowiedzi zostaną opublikowane na Swidnica24.pl.

Podczas debaty kandydaci będą mieli także czas na przedstawienie swojej wizji rozwoju miasta i zadanie pytań konkurentom. Jaką mają propozycję dla świdniczan, będzie można sprawdzić już dzisiaj. Debata będzie relacjonowana na żywo w Youtube. Start o godzinie 18.30.

Swój udział potwierdzili Sylwia Osojca-Kozłowska, Jan Dzięcielski i Krzysztof Lewandowski. Miejsce będzie czekało również na Beatę Moskal-Słaniewską.

Gościny na przeprowadzenie przedwyborczej debaty użyczyli Agnieszka i Paweł Kwiatkowscy, właściciele hotelu i restauracji Stary Młyn w Świdnicy.

Portal Swidnica24.pl jest jedną z najchętniej odwiedzanych niezależnych stron z lokalną informacją. Portal współtworzą świdniczanie i to dla nich jest dzisiejsza debata. Zapraszamy do oglądania!

Wydawca i Redaktorka Naczelna Swidnica24.pl

Poprzedni artykułCzy można wykonywać usługi, których nie ma się w PKD?
Następny artykułBiskup z wielkanocną wizytą w świdnickim areszcie