Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Synoptycy na najbliższe dni zapowiadają ciepłą i bezdeszczową pogodę. W niedzielę temperatura może podskoczyć do nawet 27 stopni Celsjusza, co na pewno jest dobrą wiadomością dla miłośników świdnickiej Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości. Poszukiwanie skarbów na świdnickim Rynku to jednak nie jedyna propozycja na nadchodzący weekend.

„Widzenie”. Świebodzice z drona (piątek)

Miejski Dom Kultury oraz Komisja Fotografii Krajoznawczej PTTK oddział Ziemi Wałbrzyskiej pragną zaprosić Państwa na wystawę fotograficzną Kazimierza Szymeli pt. „Widzenie”, która odbędzie się 5 kwietnia (piątek) o godz.17.00 w sali kominkowej MDK w Świebodzicach. Ta wystawa to nowe wizje artystyczne, nowe, odświeżone spojrzenie na to, co nas otacza i odkrywanie własnych nowych możliwości. Wystawa ta jest najlepszym dowodem na powyższe słowa. Wybór takiej formy fotografowania, z wykorzystaniem drona, to choć ogólnie znany, ale nie stosowany dotąd w komisji sposób. Zdecydowanie jest to innowacyjne podejście do fotografii. Obrazy rejestrowane z tej wyjątkowej perspektywy nabierają całkiem innego wymiaru.

Gala operetki (piątek)

Nocne zwiedzanie (piątek)

28. edycji Międzynarodowego Turnieju w Akrobatyce Sportowej im. Henryka Chmielewskiego (piątek-niedziela)

Klub MKS Polonia Świdnica będzie organizatorem 28. edycji Międzynarodowego Turnieju w Akrobatyce Sportowej im. Henryka Chmielewskiego. Areną zmagań będzie hala widowiskowo-sportowa im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia, wstęp dla kibiców jest wolny.

Plan wydarzenia:
Piątek, 5 kwietnia – treningi ekip
Sobota, 6 kwietnia 9.00-20 – eliminacje
Niedziela, 7 kwietnia 9.00-14.00 – finały

FanKlub + O.N.A. coverband + Arthur Samuel [pop-rock] (sobota)

Świdnicki Przegląd Muzyczny prezentuje artystów lokalnych i zaproszonych przez nich gości.
FANKLUB [pop]
O.N.A. coverband [pop-rock]
ARTHUR SAMUEL [pop]

Klub Bolko w Świdnicy, pl. Grunwaldzki 11, bramka g. 18.30
Bilety 30/40 zł (przedsprzedaż/w dniu koncertu)

Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości w Świdnicy (niedziela)

Giełda Staroci od ponad pięćdziesięciu lat gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już dostać nie można. Stałe spotkania mają w Świdnicy kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Kupić można na niej meble, dzieła sztuki i biżuterię, stare zegary oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blask.

Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości zawita na świdnicki Rynek i okoliczne uliczki w niedzielę, 7 kwietnia. Na polowanie można się wybrać w godzinach od około 8.00 do 14.00. Organizatorem giełdy jest Świdnicki Ośrodek Kultury.

Targ Ziemi130 w Tarnawie (niedziela)

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się Targ Ziemi130, czyli nowa odsłona znanych i lubianych spotkań lokalnych producentów żywności, rękodzielników oraz rzemieślników z osobami poszukującymi zdrowych, ekologicznych produktów i unikalnych wyrobów.

Targ Ziemi odbywa się w Ekologicznym Gospodarstwie Rodzinnym Ożga w Tarnawie w gminie Żarów w godzinach 11.00 – 15.00.

/red./

Poprzedni artykułCo dalej z planami przebudowy ruchliwego skrzyżowania na „trzydziestce piątce”?
Następny artykułZamek Książ, księżna Daisy… i powojenne dzieje reemigrantów. Monika Bisek-Grąz prezentowała powieść „Przystanek” w Świdnicy [FOTO]