Strona główna 0_Slider Akcja drogówki i „krokodyli” w gminie Świdnica. Kilkudziesięciu kierowców odpowie za wykroczenia

Akcja drogówki i „krokodyli” w gminie Świdnica. Kilkudziesięciu kierowców odpowie za wykroczenia

0

Blisko siedemdziesiąt pojazdów zostało skontrolowanych podczas wspólnej akcji policjantów z wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy oraz funkcjonariuszy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, którą w poniedziałek przeprowadzono na drogach gminy Świdnica.

Pomimo wielu apeli policjantów nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialnością stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. Dlatego też policjanci z wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy oprócz bieżących działań na drogach, przeprowadzali wspólnie z funkcjonariuszami delegatury południowo-zachodniej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu wzmożone kontrole mające na celu sprawdzenie przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego – informuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

W trakcie działań mundurowi skontrolowali blisko 70 pojazdów i ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń, które głównie – aż w 42 przypadkach – dotyczyły niestosowania się do ograniczeń prędkości, ale także niestosowania się do zakazu wjazdu pojazdów powyżej 15 ton, czy tez innych naruszeń w transporcie drogowym. Kontrolowane w trakcie wczorajszych działań pojazdy były dokładnie sprawdzane pod kątem stanu technicznego. W siedmiu przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych m.in. z powodu złego stanu technicznego pojazdu – wylicza Ząbek.

Mundurowi zapowiadają kolejne, podobne działania na drogach regionu.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułSpotkanie z historykiem gastronomii i kulinarna prelekcja w Muzeum Dawnego Kupiectwa
Następny artykuł2500 złotych mandatu za jazdę hulajnogami pod wpływem alkoholu