Strona główna 0_Slider Pożar domu wielorodzinnego w Łażanach. Całkowicie spłonął dach budynku

Pożar domu wielorodzinnego w Łażanach. Całkowicie spłonął dach budynku [FOTO/VIDEO]

0

Jedenaście zastępów straży pożarnej walczyło w nocy z soboty na niedzielę z pożarem, który wybuchł w budynku mieszkalnym przy ulicy Wrocławskiej w Łażanach (gm. Żarów). W wyniku zdarzenia żaden z mieszkańców nie ucierpiał.

fot. OSP Pastuchów

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb ratunkowych w sobotę około godziny 22.25. – Na miejsce skierowano 11 zastępów straży pożarnej, w tym 5 z Ochotniczych Straży Pożarnych, które zastały rozwinięty już pożar w budynku wielorodzinnym. Płomienie wychodziły przez dach. Przed naszym przybyciem 4 osoby ewakuowały się z budynku. Nasze działania polegały na próbie ugaszenia płonącego dachu oraz obrony sąsiedniego budynku z uwagi na wiatr – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

W wyniku pożaru w zasadzie cały dach uległ spaleniu. Mieszkańcy prawdopodobnie nie będą mogli wrócić w najbliższym czasie do budynku z uwagi na duże zniszczenia. Działania gaśnicze prowadzono przez 4,5 godziny – dodaje Grzelak.

Wczoraj w godzinach późno wieczornych doszło do pożaru w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Wrocławskiej w Łażanach. W wyniku pożaru nie ma zagrożenia życia dla mieszkających tam osób. Żaden z mieszkańców nie doznał uszczerbku na zdrowiu – informował po północy Przemysław Sikora, zastępca burmistrza Żarowa.

 

@damianwesoly

♬ When I See You – Gabriel Albuquerqüe & Piano House
@damianwesoly

♬ Heal – Tom Odell

/mn/

fot. OSP Pastuchów, zdjęcia udostępnione przez wiceburmistrza Przemysława Sikorę

Poprzedni artykułRadosnych Świąt Wielkanocnych!
Następny artykułCyrk na lodzie po raz pierwszy w Świdnicy. Wygraj bilety! [KONKURS]