Strona główna 0_Slider Powitali wiosnę tanecznym krokiem. Barwne widowisko świdnickich zespołów ludowych i estradowych

Powitali wiosnę tanecznym krokiem. Barwne widowisko świdnickich zespołów ludowych i estradowych [FOTO/VIDEO]

0

W barwnych strojach i w żywiołowym występie wiosnę witali świdniccy tancerze kilku pokoleń – dzieci, młodzież i dorośli. Świdnicka publiczność po raz kolejny miała okazję podziwiać talenty zespołów ludowych i estradowych – „Krąg” „Mała Świdnica” i SponTan. Międzypokoleniowe, radosne widowisko cieszyło się wielkim zainteresowaniem.

Barwne widowisko przygotowali cenieni świdniccy choreografowie i kierownicy tanecznych grup – Maria i Wojciech Skiślewiczowie. – Z największą przyjemnością występujemy dla świdniczan. To niezwykle miłe, że przyszliście tutaj tak wielką gromadą. To jest największa nagroda dla nas. Ten szacunek do zespołów, do naszej kultury. Cieszymy się ogromnie – mówiła od serca Maria Skiślewicz.

Przy niemal pełnej sali świdnickiego teatru zaprezentowała się młodzież i dorośli z Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” oraz grupy dziecięcej „Małej Świdnicy”. Wystąpiła także formacja taneczna SponTan. Tancerze kilku pokoleń wykonali tańce ludowe, narodowe i wiązanki tańców współczesnych. Tym roztańczonym krokiem i barwnym folklorem powitano wiosnę.

/Tekst: AN/
/Zdjęcia i film: Michał Nadolski/

Poprzedni artykułKolorowe warsztaty wielkanocne w niedzielę w Galerii Świdnickiej
Następny artykułOdpoczynek w parku zamienił na areszt