Strona główna 0_Slider Ponad 18 milionów złotych dla świdnickiego Kościoła Pokoju

Ponad 18 milionów złotych dla świdnickiego Kościoła Pokoju

0

Udało się przejść wieloetapową drogę po środki unijne z programu FEnIX. Wpisany na listę UNESCO Kościół Pokoju w Świdnicy otrzyma dotację w wysokości ponad 18 milionów złotych. — Nasza radość jest ogromna – mówi bp Waldemar Pytel, gospodarz ewangelickiej świątyni.

„Szczęśliwa trzynastka” – określenie to padło z ust biskupa Waldemara Pytla w czasie spotkania podsumowującego I nabór wniosków w ramach FEnIKS Fundusze Europejskie 13 instytucji zwyciężyło w biegu po dotacje na kulturę, klimat i środowisko, a wśród nich jedyna z Dolnego Śląska – Kościół Pokoju – czytamy na profilu świątyni w mediach społecznościowych.

– Z rąk wiceminister Joanny Scheuring-Wielgus w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odebraliśmy decyzję o przyznaniu dofinansowania na kontynuację konserwacji Kościoła Pokoju. Przed nami sporo pracy, ale dziś cieszcie się z nami, bo droga do tego dnia nie była łatwa. Spełnienie trudnych warunków konkursowych wymagało sporego nakładu pracy, zaangażowania, uporu, ale też nadziei, że trud dla Kościoła Pokoju zawsze ma sens! – informują bp Waldemar Pytel wraz z żoną Bożeną Pytel. Środki pozwolą na dokończenie prac przy pierwszej emporze i odrestaurowanie w całości hali chrztów wraz z galerią portretów pastorów Kościoła Pokoju.

Prace przy jednym z najcenniejszych zabytków nie tylko Świdnicy, ale całego kraju, trwają od początku lat 90.XX wieku. Całość obecnego projektu będzie miała wartość ponad 22 milionów złotych. Parafia musi zdobyć 4 mln na tzw. wkład własny.

/red./

Poprzedni artykułMłodzi świdniczanie w wojewódzkiej kadrze
Następny artykułZapraszają na kolejne szkolenie z cyklu „Dama Broni się Sama”