Strona główna Sport Piłka nożna Ostatnia seria pod znakiem powiatowych derbów

Ostatnia seria pod znakiem powiatowych derbów [WYNIKI]

0

Kibice w 17. kolejce piłkarskiej klasy okręgowej byli świadkami dwóch pojedynków derbowych drużyn z powiatu świdnickiego. LKS Bystrzyca Górna mierzył się ze Zjednoczonymi Żarów, a AKS Strzegom podejmował na swoim terenie Victorię Świebodzice.

Żarowianie na ziemię sprowadzeni zostali błyskawicznie, bo już w 2. minucie, kiedy to gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Wojciech Furmankiewicz. Po zmianie stron ten sam zawodnik podwyższył rezultat, a w 72. minucie na 3:0 ustalił go Maksym Lukashevich. Piłkarze z Bystrzycy Górnej wciąż pewnie trzymają się w górnej połowie tabeli, zajmując obecnie 6. pozycję. Znacznie gorzej wygląda sytuacja Zjednoczonych. Żarowianie plasują się na 11. lokacie. Patrząc na ewentualne spadki z IV ligi przedstawicieli Podokręgu Wałbrzych sytuacja nie jest komfortowa. W Wielką Sobotę (30 marca) Zjednoczeni w ważnym spotkaniu zagrają na wyjeździe z sąsiadem z tabeli – Włókniarzem Głuszyca, natomiast LKS Bystrzyca Górna powalczy na terenie siódmego Zdroju Jedlina Zdrój.

LKS Bystrzyca Górna – Zjednoczeni Żarów 3:0 (1:0)

LKS: Szczepaniuk, Klemiński, Kobiela, A. Somala, Ł. Somala (80′ Kopacz), D. Ciuba (82′ De Assis), M. Somala, E. Ciuba, Smutek (75′ Czarny), Żygadło (70′ Lukashevich), Furmankiewicz (63′ Dubojski).

Zjednoczeni: Nowak, Wierzyk, Łuczak (75′ Łuczak), Pawlik, Ł. Klimaszewski, Andrzejewski (70′ Garbacz), Iwanicki (70′ Sajdak), Kaczmarczyk (75′ Kula), Sikora, Uszczyk, Szewczyk.

Nie mieli litości dla swoich rywali piłkarze AKS-u Strzegom, rozbijając na własnym terenie Victorię Świebodzice. Podopieczni grającego trenera Mariusza Błaszczaka co mecz balansują na granicy skompletowania składu, a teraz do dyspozycji było 13 graczy, łącznie z trenerem. O meczu wystarczy napisał, że się odbył. Nie miał większej historii, a gospodarze wygrali 9:0. Hat-trickiem popisał się Mateusz Zatwarnicki, dubletami Douglas Venacio Ramos i Igor Rajca, a po jednym trafieniu zanotowali ponadto Maciej Nitarski i Kamil Lesiński. AKS Strzegom jest obecnie wiceliderem rozgrywek, a w wirtualnej tabeli, to lokata deje baraże o awans do Koleje Dolnośląskie IV ligi. Strata do prowadzącego Orła Ząbkowice Śląskie to jednak tylko 2 „oczka”. Sytuacja Victorii jest z kolei nie do pozazdroszczenia. Ostatnia pozycja w rozgrywkach i w zasadzie brak perspektyw na włączenie się do walki o zachowanie ligowego bytu. W piątek, 29 marca AKS Strzegom zagra na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych, natomiast Victoria zmierzy się dzień później u siebie z tylko nieco lepiej spisującą się Nysą Kłodzko.

AKS Strzegom – Victoria Świebodzice 9:0 (3:0)

AKS: Słowik, Durajczyk, Oboza, Domaradzki (75′ Czuchra), Sobiszewski, Kuczma (65′ Szuba), Komorniczak (60′ Knyrek), Zatwarnicki (72′ Lesiński), Ramos, Nitarski (65′ Rajca), Andrzejewski (79′ Odwaga).

Victoria: Borowicz, Zieliński, Błaszczyk, Chruszcz, P. Lubczyński, A. Lubczyński, Metelica, Dolny, Nowak, Rutkowski (73′ Dyjak), Pichurski.

Po drugie wiosenne zwycięstwo sięgnęli piłkarze Granitu Roztoka. Po inauguracyjnej wygranej z Bielawianką Bielawa, tym razem podopieczni grającego trenera Kamila Ordy przywieźli komplet punktów z delegacji. Spotkanie z przedostatnią siłą ligowej tabeli nie było jednak spacerkiem. Granit wyszedł na prowadzenie w 31. minucie, kiedy to do sieci trafił Przemysław Grosiak. Do przerwy Sparta Ziębice wyrównała, a konkretnie uczynił to Damian Kozłowski. Wynik ustalony został w 49. minucie, kiedy to po raz drugi bramkarza rywali pokonał ponownie Grosiak. Granit w tabeli rozgrywek jest piąty, a w Wielką Sobotę zagra na wyjeździe z rezerwami Lechii Dzierżoniów.

Sparta Ziębice – Granit Roztoka 1:2 (1:1)

Granit: Kretkowski, Pospiszyl, Orda, Czaja (85′ Dunaj), Duda (60′ Suchecki), Dworakowski, Danaj, Trzeciak (88′ Kruczek), Karbowiak (81′ Jędryka), Kowalczyk, Grosiak (90′ Kołodyński).

Poprzedni artykułZmierzyły się z groźnymi rywalkami z terenu naszych południowych sąsiadów