Sporą porcję boiskowego doświadczenia przywiozła drużyna trampkarek MKS-u Polonia Świdnica z konfrontacji z naszym południowym sąsiadem. Świdnickie piłkarki rywalizowały z zespołem U-15 FC Hradec Kralove.

Rywalizacja z jedną z najlepszych czeskich drużyn w tej kategorii wiekowej była dużym wyzwaniem, tym bardziej że w składzie naszego zespołu występuje mnóstwo zawodniczek młodszych, a praktycznie połowa z nich to dziewczęta kategorii U-13. Mimo bardzo widocznej przewagi fizycznej Czeszek, świdniczanki walczyły do końcowego gwizdka sędziego, za co należą im się wielkie brawa. Finalnie lepsze były jednak gospodynie, wygrywając 6:0.
– Mecz był dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem, mimo wysokiej porażki przyniósł nam dużo korzyści. Jestem zadowolony z postawy swojego zespołu i zaangażowania. Wyciągamy wnioski i pracujemy dalej – komentuje trener Damian Błaszczyk.
Skład: Julia Biliniewicz, Emilia Wójcik, Laura Pawelec, Anna Jesionka, Jagoda Komisarczyk, Emilia Jakacka, Maja Geisler, Kaja Kiliszewska, Daria Rurańska, Julia Błaszczyk, Maja Błaszczyk, Wiktoria Pawłowska, Maria Jakacka, Amelia Koszałka, zawodniczka testowana.
/MDvR, FOTO: MKS Polonia Świdnica/
![Walczą w morderczych warunkach. 48 drużyn na starcie turnieju na piachu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/III-charytatywny-turniej-siatkowki-plazowej-Pierogi-na-Skrzydlach-2026.06.27-24-238x178.jpg)








