Strona główna Sport Piłka nożna Fantastyczny triumf drużyny Silesii w Żywcu!

Fantastyczny triumf drużyny Silesii w Żywcu! [FOTO]

0

Młoda drużyna piłkarska Silesii Żarów z rocznika 2014 rywalizowała w ubiegły weekend w dwudniowym, bardzo silnie obsadzonym turnieju w Żywcu. Na starcie imprezy zameldowało się w sumie 22 drużyn z południowej Polski, Czech oraz Słowacji.

Znakomite występy podopiecznych trenera Mateusza Kołodzieja przełożyły się na awans do grupy złotej, czyli najlepszej szóstki turnieju. Tam również młodzi żarowianie byli nie do zatrzymania, pewnie i zdecydowanie wygrywając turniej rocznika 2014 w Żywcu. Finalnie okazaliśmy się najlepsi w gronie 22 zespołów, odnieśliśmy dziesięć zwycięstw i jeden remis, bilans goli to 28:4. Ekipa Silesii zakończyła też rywalizację z nagrodą indywidualną. Najlepszym bramkarzem całego turnieju został Antek Wojda.

Przez dwa dni rywalizowaliśmy z najlepszymi akademiami z południa Polski oraz Czech i Słowacji. Dzień pierwszy to faza eliminacji w której to zanotowaliśmy sześć wygranych i jeden remis. Strzeliliśmy 17 bramek tracąc przy tym tylko 3. Niedziela to już runda finałowa, gdzie w systemie ligowym mierzyliśmy się z najlepszą szóstką zespołów. W tej fazie rozgrywek odnieśliśmy pięć zwycięstw, strzelając 11 bramek, a tracąc tylko jedną. Warte podkreślenia jest to że był to turniej Elite, gdzie każdy mecz stał na bardzo wysokim poziomie i nie było słabych drużyn, a mimo to nie doznaliśmy porażki. Wielkie podziękowania dla rodziców za stworzenie możliwości wyjazdu na turniej oraz gratulacje dla chłopców, którzy po raz kolejny udowodnili, że piłka nożna jest częścią ich życia i pełni wiary w swoje umiejętności rywalizowali z najlepszymi. Przy okazji chciałbym zaprosić wszystkie chętne dzieci z okolicy z rocznika 2014 na treningi do Żarowa – przekazuje szczęśliwy Mateusz Kołodziej, trener orlików Silesii Żarów.

Skład drużyny: Mikołaj Garbacz, Gracjan Sobel, Antek Wojda, Tomek Śliwka, Wojtek Legiejew, Kuba Wołkanowski, Antek Marciniak, Marcel Bogusz, Oli Mucha, Natan Korbut, Jan Janes. Trener: Mateusz Kołodziej.

Klasyfikacja końcowagrupa złota:
1. Silesia Żarów
2. Karvina MFK (Czechy)
3. SFC Opava (Czechy)
4. KS Chełmek
5. Olympic Wrocław
6. SMS Żywiec

Klasyfikacja końcowagrupa srebrna:
1. MSK Zilina (Słowacja)
2. Stadion Śląski Chorzów
3. APN SMS Tychy
4. GKS Tychy
5. Akademia BVB Łukasza Piszczka (czarni)
6. Podbeskidzie Bielsko Biała

Klasyfikacja końcowagrupa brązowa:
1. Cracovia Kraków
2. Rozwój Katowice
3. KSZO Galacticos Ostrowiec
4. Unia Oświęcim
5. Miedź Legnica
6. GKS Jastrzębie

Klasyfikacja końcowagrupa platynowa:
1. Akademia BVB Łukasza Piszczka (żółci)
2. Rekord Bielsko Biała
3. GKS Katowice
4. Juventus Piekary Śląskie

/MDvR, FOTO: Silesia, organizator/

Poprzedni artykułWojna na banery. Sekretarz miasta robi kampanię szefowej [FOTO/VIDEO]
Następny artykułZagrożenia cyfrowego świata: jak chronić swoje dane osobowe?