Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica 17 szkół na dorocznej giełdzie edukacyjnej w Lutomi Dolnej

17 szkół na dorocznej giełdzie edukacyjnej w Lutomi Dolnej

0

Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie placówek oświatowych gminy Świdnica i Szkoły Podstawowej w Marcinowicach podczas 19. edycji Giełdy Edukacyjnej w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej.

Doroczna giełda edukacyjna jest to okazja dla uczniów, kończących szkołę podstawową do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół średnich. Młodzież, która za chwilę będzie wybierała dalszy kierunek kształcenia, mogła dzisiaj w budynku Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej uzyskać na ten temat kompleksową wiedzę. Na ósmoklasistów czekali przedstawiciele ponad siedemnastu szkół średnich. Każda z nich przygotowała bogatą ofertę edukacyjną.

– Każdego roku młodzież wychodzi z naszej giełdy z konkretną wiedzą. Tegoroczna edycja zgromadziła 17 wystawców i blisko 200 odwiedzających. Uczniowie mogli się dowiedzieć o kierunkach kształcenia, zawodach, praktykach zawodowych, w tym też zagranicznych stażach i programach wymiany – podkreśla Elżbieta Dolińska, dyrektor szkoły w Lutomi Dolnej.

– Dziękujemy wszystkim delegacjom ze szkół średnich za profesjonalne prezentacje swoich placówek oświatowych oraz uczniom szkół podstawowych za obecność. Do zobaczenia za rok – mówi Edyta Zerka, szkolny doradca zawodowy i współorganizator 19. edycji Giełdy Edukacyjnej w Lutomi Dolnej.

/opr. red./

Poprzedni artykułPół roku po prawomocnym wyroku. Nadal jest sołtyską i wciąż na wolności
Następny artykułWandal z autobusu milczy, stawka rośnie