Strona główna 112 Wandal z autobusu milczy, stawka rośnie

Wandal z autobusu milczy, stawka rośnie

0

Świdnickie MPK publikuje zdjęcia osoby, która miała pomalować farbą fotele w autobusie. Wandal nie zareagował na pierwszą propozycję „odkupienia” winy, stawka rośnie, a jeśli nadal się nie odezwie, miejska spółka przekaże wysokiej jakości nagranie ze sprawcą w roli głównej nagranie na policję. Kara za zniszczenie mienia to grzywna, ograniczenie wolności lub nawet więzienie.

– Kolejne akty wandalizmu w naszym najnowszym autobusie: dziś niebieska farba olejna, nieco wcześniej żółta. Nie ma w słowniku cywilizowanego człowieka słów na określenie takiego zachowania. Dobra wiadomość jest taka, że mamy film z nagranym autorem. Czekamy na dowód wpłaty 1000 złotych na rzecz świdnickiego schroniska dla zwierząt.  Po 24 godzinach bez reakcji świdnickiego Picassa stawka darowizny rośnie do 1500 złotych i wrzucamy screeny z filmu, a dalszy brak przesłanego dowodu wpłaty sprawi, że nagranie trafi do śledczych KPP w Świdnicy – poinformowało 12 marca Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Świdnicy.

Dzisiaj w mediach społecznościowych pojawił się kolejny komunikat i nowe zdjęcia.

– Nie rzucamy słów na wiatr: nie było próby kontaktu, zatem stawka wynosi teraz 1500. Zdjęcia sprawcy w kurtce Nike z kapturem zamieszczamy dla utwierdzenia wandala a może jego rodziny, bliskich, „kibiców” w grozie sytuacji w jakiej się znalazł oraz w tym, że nie blefujemy. Jeśli jutro nie dostaniemy potwierdzenia wpłaty, wysokiej jakości nagranie wandala i tego, co robił w autobusie trafi w piątek do Policji. A ta, korzystając ze swoich możliwości szybko ustali personalia – na tacy dostaną wiele informacji – ostrzega administrator profilu MPK na Facebooku.

Kodeks karny, w zależności od wagi czynu, za zniszczenie mienia przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności lub w przypadku mniejszej wagi grzywnę, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do roku. Jaką wagę ma czyn, ocenia sąd.

/red./
fot. MPK

Poprzedni artykuł17 szkół na dorocznej giełdzie edukacyjnej w Lutomi Dolnej
Następny artykułZapraszają na weekendowe zawody strzeleckie