Strona główna 0_Slider Usuwanie szkód po wichurze, zagubiony senior, agresywny pies na klatce schodowej. Interwencje...

Usuwanie szkód po wichurze, zagubiony senior, agresywny pies na klatce schodowej. Interwencje straży miejskiej

0

Od 26 stycznia do 1 lutego 2024 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 127 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto interwencje opisane przez Straż Miejską w Świdnicy:

26 stycznia 2024 roku o godz. 10.05 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące złamanego konaru drzewa, który spadł na ścieżkę spacerową w Parku Młodzieżowym. O powyższym powiadomiono zarządcę terenu. Konar został usunięty.

26 stycznia 2024 roku o godz. 10.15 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od patrolu interwencyjnego dotyczące drzewa, które na skutek silnych wiatrów przewróciło się w Parku Młodzieżowym, spadając częściowo na teren ogrodów działkowych, niszcząc altanę. W tym przypadku również powiadomiono zarządcę terenu oraz prezesa ogrodów działkowych.

27 stycznia 2024 roku o godz. 18.35 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który spał na ławce w Parku Młodzieżowym. Na miejscu patrol potwierdził zgłoszenie. Z osobą w stanie upojenia alkoholowego nie można było nawiązać żadnego kontaktu. W związku z powyższym wezwano pogotowie ratunkowe. Zespół medyczny podjął decyzję o przewiezieniu nietrzeźwego do szpitala „Latawiec”.

28 stycznia 2024 roku o godz. 13.20 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące starszego mężczyzny przebywającego na ulicy Wrocławskiej, który nie wiedział jak się nazywa i dlaczego przebywa w tym miejscu. Przybyły tam patrol straży miejskiej rozpoznał mieszkańca ulicy Trybunalskiej, którego przewieziono do miejsca zamieszkania i przekazano rodzinie wraz ze stosownymi zaleceniami.

29 stycznia 2024 roku o godz. 16.25 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął zgłoszenie od mieszkanki ulicy Marii Skłodowskiej-Curie, która została zaatakowana na klatce schodowej przez psa sąsiada. Pies przebywał tam bez żadnej opieki. Właściciel zwierzęcia został ukarany mandatem karnym.

29 stycznia 2024 roku o godz. 22.15 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownicy Centrum Przesiadkowego Świdnica Miasto dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na ławce w poczekalni dworca. Na miejscu strażnicy zastali znanego bezdomnego, którego przewieziono do miejskiej ogrzewalni.

31 stycznia 2024 roku o godz. 8.55 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od patrolu naszej jednostki kontrolującego Park im. Jana Kasprowicza dotyczące dużego drzewa, które na skutek silnego wiatru przewróciło się i oparło o inne drzewo. Patrol zabezpieczył teren taśmą ostrzegawczą. Powiadomiono zarządcę parku. Zagrożenie zostało wyeliminowane.

31 stycznia 2024 roku o godz. 11.42 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące powalonego przez wiatr drzewa w Parku Harcerskim. Patrol potwierdził zgłoszenie, teren nie wymagał zabezpieczenia. Sprawę usunięcia wiatrołomu przekazano zarządcy terenu.

1 lutego 2024 roku o godz. 14.55 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego na ławce poczekalni dworca autobusowego przy ulicy Kolejowej. Mężczyzna ten spożywał tam również alkohol i palił papierosa. Na miejscu strażnicy zastali bezdomnego, który wielokrotnie był już karany przez sąd za podobne wykroczenia. Za swe zachowanie i tym razem odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułSutryk wyrzucał Moskal-Słaniewską. Teraz ramię w ramię stoją jako kandydaci Lewicy
Następny artykułII LO z tytułem Mistrza Powiatu w koszykówce