Strona główna Sport Piłka ręczna Trzy mecze, trzy zwycięstwa…

Trzy mecze, trzy zwycięstwa…

0

Przed tygodniem były same porażki, ale tym razem młode Szare Wilki spisały się na medal i pewnie wygrały kolejne mecze o ligowe punkty. Z trzech punktów cieszyły się dwie drużyny juniorów młodszych i chłopcy Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej.

Szóste zwycięstwo w sezonie odniosła drużyna juniorów młodszych ŚKPR I trenera Patryka Dębowczyka. W czwartkowy wieczór świdniczanie pokonali we własnej hali Chrobrego II Głogów 33:25 (13:13). W pierwszej połowie nieco lepiej prezentowali się goście. Chrobry prowadził różnicą 2-3 bramek, ale Szare Wilki odrobiły straty przed przerwą i na drugą część obie ekipy wyszły przy stanie 13:13. W 33. minucie młody ŚKPR po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie (15:14) i wyraźnie złapał wiatr w żagle. Po serii bramek najskuteczniejszego w tym dniu Filipa Słomińskiego w 44. minucie zrobiło się już 24:17. Wywalczonej przewagi świdniczanie nie oddali już do końca.

Ostre strzelanie urządziła sobie ekipa ŚKPR II trenera Krzysztofa Terebuna. W niedzielne wczesne popołudnie, 11 lutego bardzo wysoko pokonała Victorię Świebodzice 48:17 (21:8). Warto odnotować powrót do gry kontuzjowanego w ostatnich miesiącach Colina Zisiadisa, który bezbłędnie wykonał dwa rzuty karne.

ŚKPR I Świdnica – Chrobry II Głogów 33:25 (13:13)

ŚKPR I: Szwaczek – Słomiński 10, Sz. Paluch 7, Bieryt 4, Turzański 3, Kotarba 2, Laska 2, Sz. Błaszczyk 2, Walaszczyk 2, Fitrzyk 1, Folcik, Walczak

ŚKPR II Świdnica – Victoria Świebodzice 48:17 (21:8)

ŚKPR II: Anioł, Jamroży, Firlej – D. Błaszczyk 11, Ruszaj 7, Matyjas 6, Marek 6, Czapla 5, Mitek 4, Lipek 3, Mitszak, 2, Zisadis 2, Suchecki 1, Choiński, Wróbel

Młode Szare Wilczki z drużyny chłopców pewnie wygrały w Świdnicy z Chrobrym Głogów 30:17 (19:12). Od stanu 6:6 świdniczanie rzucili trzy bramki z rzędu i od tego momentu zdecydowanie dominowali na boisku. Do przerwy prowadzili już siedmioma bramkami (19:12), a w drugiej części niemal podwoili ten dorobek. Była to piąta wygrana w tym sezonie podopiecznych trenerki Justyny Curyl. Na półmetku rozgrywek nasz zespół jest na czwartym miejscu.

ŚKPR Świdnica – Chrobry Głogów 30:17 (19:12)

ŚKPR: W. Szmaj – Sawicki 11, Matlak 5, Kopeć 4, Ożóg 4, Warachim 2, B. Miedziński 1, Włudyka 1, Szumowski 1