Strona główna Sport „Świdnicki Bieg Bez Oponki” po raz piąty. Ruszyły zapisy

„Świdnicki Bieg Bez Oponki” po raz piąty. Ruszyły zapisy

0

Z okazji Światowego Dnia Walki z Otyłością już po raz piąty odbędzie się „Świdnicki Bieg Bez Oponki”. – Nie siedź w domu i postaw na zdrowie! – zachęcają organizatorzy.

Światowy Dzień Walki z Otyłością obchodzony jest 1 marca. Jest to czas, kiedy zagadnienie nadwagi i otyłości, jako istotny i poważny problem XXI wieku, nabiera szczególnego znaczenia. Otyłość dotyczy coraz większej liczby osób w różnym wieku i zyskuje miano „globalnego problemu”. Pierwszy krok do zgubienia zbędnych kilogramów i wejścia na ścieżkę zdrowego stylu życia będzie można wykonać podczas V Świdnickiego Biegu Bez Oponki.

W pierwszym tygodniu marca, w czasie jednego treningu należy pokonać dystans minimum 5 km. Sam decydujesz kiedy i jaką wybierzesz aktywność – może to być bieg, bieg na bieżni, nordic walking lub spacer. W biegu mogą wziąć udział wszyscy, niezależnie od wieku. Zapisywać można się za pośrednictwem strony internetowej od 12 do 29 lutego lub do wyczerpania puli startowej wynoszącej 100 miejsc. Organizator zastrzega sobie jednak możliwość zwiększenia lub zmniejszenia limitu miejsc. Za udział w wydarzeniu nie jest pobierana opłata. Uczestnicy biegu otrzymają medale okolicznościowe. Ich odbiór będzie możliwy od 11 marca w Informacji Turystycznej w Świdnicy, Rynek 39-40, w godzinach od 10.00 do 18.00 przez wszystkie dni tygodnia – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu.

Warunkiem ukończenia biegu jest udokumentowanie aktywności od 1 do 8 marca, w dowolnej aplikacji i przesłanie danych przebytego dystansu w formie zdjęcia, trasy, mapy, itp. w komentarzu wydarzenia 5. Świdnicki Bieg Bez Oponki na Facebooku lub na adres mailowy: [email protected].

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułIlu świdniczan wpuściło w tym roku księdza z kolędą? Dwie parafie podały liczby
Następny artykułTrzy mecze, trzy zwycięstwa…