Strona główna 0_Slider Ilu świdniczan wpuściło w tym roku księdza z kolędą? Dwie parafie podały...

Ilu świdniczan wpuściło w tym roku księdza z kolędą? Dwie parafie podały liczby

0

Dwie duże świdnickie parafie zakończyły tegoroczną kolędę i przedstawiły podsumowanie wizyt duszpasterskich. Ilu mieszkańców postanowiło gościć w swoim domu księdza?

Przed dwoma laty, po dwuletniej przerwie spowodowanej obostrzeniami epidemicznymi, wizyty duszpasterskie powróciły do tradycyjnej formuły spotykań duchownych z parafianami w ich domach. W tym roku niektóre parafie w Polsce postanowiły jednak sięgnąć do rozwiązań znanych właśnie z okresu pandemicznego i zachęcały wiernych, aby chęć przyjęcia kolędy zgłaszali drogą mailową, telefonicznie albo poprzez formularz zgłoszeniowy. Świdnickie parafie nie zdecydowały się na wprowadzenie podobnych rozwiązań. Dwie z nich przedstawiły ostatnio podsumowanie tegorocznych wizyt duszpasterskich.

Zakończyła się wizyta kolędowa w naszej parafii. Jeszcze raz dziękuję wszystkim mieszkańcom za wspólną modlitwę, miłe przyjęcie, ciekawe rozmowy i otwarte serca. Dziękuję ministrantom za trud towarzyszenia podczas kolędy. W sumie odwiedziliśmy 2246 rodzin, nie przyjęło nas 4565 rodzin. Daje to 32,97% przyjęć. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane podczas kolędy. Na cele parafialne otrzymaliśmy 40 766 zł. Zasilą one nasz fundusz inwestycyjny, który pozwoli rozpocząć prace na cmentarzu. Do Kurii z ofiar kolędowych nasza parafia wpłaci 16 466 zł. Część z ofiar to wynagrodzenie kapłanów – poinformował ks. Marcin Gęsikowski, proboszcz świdnickiej parafii katedralnej.

Podsumowanie kolędy przedstawili również duchowni z parafii pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy. – Dobiegła końca wizyta duszpasterska w naszej parafii. Przyjęło nas w tym roku 3125 rodzin, to jest 47% rodzin. Dziękujemy tym rodzinom, które zaprosiły księdza i ministrantów do swego domu, z darem modlitwy i Bożego Błogosławieństwa. Dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie domu do kolędy, za życzliwość, gościnność i świąteczny nastrój. Dziękujemy za cenne uwagi kierowane w naszą stronę, dotyczące życia parafii. Wdzięczni jesteśmy naszym rodzinom za dar serca ofiarowany przy okazji kolędy, który każdego roku przeznaczony jest na potrzeby Kościoła, na cele diecezjalne, na nasze Seminarium Duchowne i potrzeby parafii. Przepraszamy i prosimy o wybaczenie, że w czasie kolędy nie zawsze mogliśmy poświęcić Wam odpowiednią ilość czasu – przekazał proboszcz ks. prałat Rafał Kozłowski.

/mn/

zdjęcie ilustracyjne: parafia pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy

Poprzedni artykułSzef świdnickiego sanepidu odznaczony
Następny artykuł„Świdnicki Bieg Bez Oponki” po raz piąty. Ruszyły zapisy