Strona główna 0_Slider Tłusty czwartek tuż tuż. Wygraj pyszne pączki od Cukierni Łukowa!

Tłusty czwartek tuż tuż. Wygraj pyszne pączki od Cukierni Łukowa! [KONKURS]

0

Smażone z zachowaniem tradycyjnej receptury, z marmoladowym nadzieniem lub bardziej finezyjnymi smakami – czekoladą i adwokatem. Do tego oprószone cukrem pudrem lub polane lukrem. Doskonałą okazją do skosztowania więcej niż jednego pączka z pewnością będzie tłusty czwartek. Słodkie święto wypada w tym roku 8 lutego. Z tej okazji razem z istniejącą już ponad pół wieku rodzinną Cukiernią Łukowa zapraszamy do konkursu. Do wygrania cztery zestawy pysznych pączków!

W tłusty czwartek nie wypada odmówić sobie słodkiej przyjemności. Tradycja i związane z nią przesądy nakazują zjedzenie choćby jednego pączka, by zagwarantować sobie dobrobyt i szczęście przez cały rok. Wielkie święto entuzjastów słodkości jest ruchome. Obchodzimy je w ostatni czwartek karnawału. W tym roku będzie to 8 lutego. Z tej okazji razem ze świdnicką Cukiernią Łukowa zapraszamy do naszego konkursu. Można w nim wygrać karton pysznych pączków!

Cukiernia Łukowa szykuje się do tłustego czwartku!

Słodki zapach pączków, faworków, eklerków czy napoleonek miesza się tutaj ze wspomnieniami z dziecięcych lat. W tym miejscu ich tradycyjny smak – doskonale znany naszym rodzicom i dziadkom – nie zmienił się od ponad pół wieku. Dawne receptury i sztukę cukierniczą w połączeniu z nowoczesną pomysłowością kontynuują kolejne pokolenia założycieli jednej z najstarszych cukierni w Świdnicy.

Przed Cukiernią Łukowa najsłodsze święto w roku i wyjątkowo pracowity czas. – Wszystkie ręce na pokład. To będzie kilkanaście godzin ciężkiej dla nas wszystkich i naszych pracowników pracy. Zaczynamy nad ranem, by pierwsze pączki były gotowe przy otwarciu cukierni. Później będą już smażone cały czas na bieżąco – mówi współwłaściciel cukierni Wojciech Trzciński.

A jakie smaki w tym roku znana lokalna cukiernia przygotowała dla swoich klientów? Z pewnością nie zabraknie tradycyjnych pączków z marmoladą w cenie 3,80 zł. Będzie można też je kupić z różą czy z powidłami śliwkowymi za 4,10 zł. Nieco droższy będzie pączek z adwokatem oraz z czekoladą – 4,50 zł.

Pączki i inne wyroby cukiernicze można nabyć w trzech punktach rodzinnej cukierni w Świdnicy: przy ul. Łukowej – (godz. 6.00 – 19.00), ul. Kliczkowskiej (godz. 6.00 – do ostatniego pączka) oraz ul. Głowackiego (godz. 7.00 – do ostatniego pączka).

Poznaj słodką historię Cukierni Łukowa w Świdnicy

Początki jednej z najstarszych świdnickich cukierni sięgają do roku 1966 roku. Wówczas istniała tutaj piekarnia Tadeusza Puchały, w której jako młody chłopak podjął pracę Roman Trzciński. To on stworzył w piekarni początkowo tylko dział cukierniczy. Zgodnie z trendami wyroby cukiernicze zdominowały pierwotną działalność zakładu, a 10-letnia współpraca z doświadczonym już wówczas cukiernikiem przerodziła się w spółkę. Po latach, nie mając kontynuatorów, Tadeusz Puchała sprzedał swoje udziały. Tak w 1992 roku cukiernia przy ul. Łukowej w sercu Świdnicy stała się własnością Romana Trzcińskiego i jego żony Ireny, którą wspólnie odtąd prowadzili.

Dziś rodzinne tradycje Cukierni Łukowa kontynuują kolejne pokolenia założycieli, nadal kultywując dawne receptury i sztukę cukierniczą. – Mamy cały czas stabilną recepturę ciasta drożdżowego. To chociażby pączek, który prawdopodobnie smakuje tak samo jak smakował kiedyś. To, co zmieniło się to ich nadzienie, bo pojawiło się więcej smaków. Na pewno eklery są wyrobem, których receptura przez lata nie uległa zmianie. Cały czas bowiem gotujemy sami krem budyniowy i nie kupujemy gotowego. Myślę, że ci, którzy są fanami eklerów nie dostrzegają różnicy smaku. Kontynuujemy też te rzeczy, które nasz tato wprowadzał jako jego autorskie – jak orzechowiec. Nie zmieniła się też receptura na babkę piaskową czy na jabłecznik, który robimy z jabłek, a nie z wiaderka – wymienia Wojciech Trzciński. Właśnie te dawne smaki, tradycyjne receptury i naturalne składniki sprawiają, że miejsce jest cenione zarówno przez mieszkańców Świdnicy, jak i chętnie odwiedzane przez turystów.

Rodzinna cukiernia stara się też nieustannie rozwijać działalność i wprowadzać zmiany w zakresie jej funkcjonowania. Przez lata udało się ją sukcesywnie remontować i rozbudowywać m.in. o kawiarnię. – Z jednej strony nie zrezygnowaliśmy z tego – jak kiedyś to rzemiosło wyglądało i podejścia do produkcji, a jednocześnie nie zamykaliśmy się na nowe trendy i staraliśmy też być na bieżąco. Zresztą koncept bistro-kawiarni pokazuje, że potrafimy robić rzeczy niesztampowe i nieoczywiste – przekonuje Wojciech Trzciński. W cukierni pojawiają się też najnowsze trendy ze świata wypieków – okolicznościowe smakowe torty czy ciastka deserowe. Na nowo odkryte są także tradycyjne pierniki w urokliwym kształcie świdnickich kamieniczek.

Wygraj zestawy pączków z Cukierni Łukowa!

Z okazji tłustego czwartku Cukiernia Łukowa w Świdnicy przygotowała słodkie prezenty dla naszych Czytelników. W konkursie można wygrać cztery zestawy pączków. By wziąć udział w zabawie, należy przesłać do nas fotografię z pączkiem. Zachęcamy do kreatywności. Zdjęcie własnego autorstwa należy wysłać na adres [email protected]. Mail z tematem „tłusty czwartek” powinien zawierać także imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu (osoby pełnoletniej), a także zgodę na publikację zdjęć (w tym wizerunku osób – jeśli znajdą się na fotografii) oraz danych na potrzeby konkursu na portalu Świdnica24.pl. Jedna osoba może wygrać 1 zestaw pączków. Na zgłoszenia czekamy do 7 lutego do godz. 14.00. Najciekawsze zdjęcia nagrodzi jury konkursowe. Ogłoszenie wyników konkursu wraz ze zwycięskimi zdjęciami opublikowane zostanie na portalu Świdnica24.pl. Pączki zwycięzcy będą mogli odebrać 8 lutego 2024r. w godzinach 9.00 – 16.00 w siedzibie redakcji: Rynek 33/4 w Świdnicy. Nagród nie wysyłamy ani nie dowozimy.

Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znaleźć można TUTAJ. Nadesłanie zgłoszenia konkursowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Powodzenia!

/red./

Poprzedni artykułJesteśmy brązowymi medalistami Mistrzostw Dolnego Śląska!
Następny artykułJak kupić Polskich realnych obserwujących na Instagramie?