Strona główna 0_Slider Rusza remont mostu nad Bystrzycą. Uwaga na zmiany w organizacji ruchu

Rusza remont mostu nad Bystrzycą. Uwaga na zmiany w organizacji ruchu

0

W czwartek na moście łączącym ulice Mikołaja Kopernika oraz Wodną w Świdnicy została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Ma to związek z rozpoczynającym się właśnie remontem obiektu. Na czas trwania prac budowlanych ruch będzie odbywać się wahadłowo.

W ramach inwestycji przeprowadzone zostaną roboty rozbiórkowe, a także remont przyczółków, filarów i ustroju nośnego mostu, polegający na czyszczeniu, przygotowaniu i naprawie podłoża oraz zabezpieczeniu powłokowym powierzchni betonu. Konstrukcje stalowe zabezpieczone zostaną antykorozyjnymi farbami. Na części użytkowej mostu ułożona zostanie izolacja z papy termozgrzewalnej. Wyremontowane zostaną także chodniki i jezdnia zlokalizowane na moście oraz odcinek dojazdowy o długości 20 metrów – wyliczała wcześniej Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Świdnicki magistrat dwukrotnie poszukiwał wykonawcy prac remontowych przy moście nad Bystrzycą. Podczas pierwszego przetargu wszystkie złożone oferty przekroczyły planowany przez miasto budżet dla tego zadania, wobec czego podjęto decyzję o unieważnieniu postępowania oraz ogłoszeniu nowego przetargu. Druga próba wyłonienia wykonawcy zakończyła się pomyślnie. Realizację inwestycji powierzono Przedsiębiorstwu Robót Inżynieryjnych ONMAX GROUP ze Smolca, które za wykonanie zadania otrzyma ponad 1 mln 76 tys. złotych.

Jak niedawno informował dyrektor dróg i infrastruktury miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy, wykonawca będzie musiał uporać się z powierzonym zadaniem w ciągu 26 tygodni od dnia podpisania umowy. To oznacza, że inwestycja powinna zostać zrealizowana do 13 września. – Mamy nadzieję, że stanie się to wcześniej. Możemy spodziewać się, że w lutym na tym obiekcie mostowym będą dosyć duże problemy z przejezdnością. W specyfikacji zapisaliśmy, że nie przewidujemy wyłączenia tego obiektu z ruchu tylko prowadzenie ruchu wahadłowego. Będzie sygnalizacja świetlna, która będzie ruchem kierować – zapowiadał dyrektor Maciej Gleba.

Nowa organizacja ruchu została wprowadzona 1 lutego w godzinach porannych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przejazd samochodów odbywa się wahadłowo. Kierowcy proszeni są o zwracanie uwagi na nowe oznakowanie.

/mn/

Poprzedni artykułElektryczne hulajnogi: Przyszłość mobilności miejskiej
Następny artykułOdkryj nową metodę na szybkie i wygodne zakupy online – InPost Pay