Strona główna 0_Slider Przeczesali 540 hektarów poszukując zaginionego 55-latka. Planowane są kolejne działania

Przeczesali 540 hektarów poszukując zaginionego 55-latka. Planowane są kolejne działania [FOTO]

0

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji, strażaków, ratowników oraz strażników miejskich uczestniczyło we wczorajszej akcji poszukiwania zaginionego Roberta Steca. 55-letni mieszkaniec Świebodzic po raz ostatni był widziany przez rodzinę ponad miesiąc temu. – Niestety prowadzone wczoraj poszukiwania nie przyniosły żadnych nowych ustaleń. W sprawie planowane będą kolejne działania – zapowiadają służby.

Blisko 540 hektarów przeszukali wczoraj zaangażowani w akcje poszukiwawczą za zaginionym Robertem Stecem policjanci, ratownicy oraz funkcjonariusze innych służb, którzy wyposażeni w nadajniki GPS sprawdzali ogrody działkowe, torowiska, ciągi wodne, zbiorniki wodne, lasy, pola na terenie Świebodzic i terenach przyległych do drogi krajowej nr 35 – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. W akcji, która prowadzona była do późnych godzin popołudniowych, uczestniczyło ponad 70 osób. Podczas poszukiwań korzystano też z pomocy dwóch psów tropiących oraz wykorzystano drony.

W poszukiwaniach udział wzięli funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, Komisariatu Policji w Świebodzicach, Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, Straży Miejskiej w Świebodzicach, Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzicach, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej, ratownicy GOPR z Wałbrzycha oraz Grupy Ratownictwa Medycznego z Wałbrzycha. W poszukiwania zaangażował się także burmistrz Świebodzic Paweł Ozga. Niestety prowadzone wczoraj poszukiwania nie przyniosły żadnych nowych ustaleń. W sprawie planowane będą kolejne działania – informuje Ząbek.

Robert Stec ostatni raz widziany był przez rodzinę 23 stycznia około godziny 2.30. Rano mężczyzny nie było już w domu. Do momentu zgłoszenia faktu mundurowym, nie skontaktował się z nikim z najbliższych. Rodzina nie ma informacji, gdzie może przebywać. – Zaginiony ma 55 lat, 175 cm wzrostu, krótkie czarne włosy z zakolami, lekko siwiejące, jest otyłej postury ciała. W chwili zaginięcia mógł być ubrany w kurtkę jesienną ortalionową koloru granatowego, czarną czapkę zimową, czarne adidasy z czerwonymi dodatkami, spodnie jeansowe ciemne lub dresowe moro – przekazano w komunikacie policji.

Wszystkie osoby mające informacje o miejscu pobytu mężczyzny proszone są o kontakt pod numerem alarmowym Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 lub bezpośrednio z Komisariatem Policji w Świebodzicach przy ul. Wiejskiej 22b lub telefonicznie 47 87 55 520. Można też kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Świdnicy przy ul. Jagielońskiej 23 lub telefonicznie 47 87 552 00 lub 47 87 552 19).

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPo ograniczeniu zamówienia jedna oferta na 10 elektryków dla MPK w Świdnicy
Następny artykułSzale + Wiosna to nadal świetne połączenie – przekonaj się dlaczego! Wystylizuj swój szal razem z BIGĄ!