Strona główna 0_Slider Próbę generalną wygrał dziś zespół z Brzegu

Próbę generalną wygrał dziś zespół z Brzegu [FOTO]

0

Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica dobrnęli dziś do końca serii meczów kontrolnych i są na ostatniej prostej, jeśli chodzi o inaugurację rundy rewanżowej na boiskach Koleje Dolnośląskie IV ligi. Biało-zieloni ulegli dziś na własnym terenie spadkowiczowi z III ligi Stali Brzeg. Po 90 minutach lepsi byli rywale, wygrywając 1:0. W dodatkowej tercji, w której na boisku grali głównie zmiennicy, a w naszym przypadku również cała grupa utalentowanych młodych zawodników goście dołożyli dwa trafienia, finalnie zwyciężając 3:0.

Spotkanie rozegrane zostało na głównej płycie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i było to w naszym przypadku pierwsze zetknięcie z naturalną trawą w tym roku. To było trochę widać, pojawiło się sporo niedokładności w naszych poczynaniach i strat piłki. Znacznie lepiej w tych warunkach poradzili sobie rywale, którzy byli zespołem bardziej konkretnym. Nie mieli może wiele dogodnych okazji do zdobycia gola, ale w pierwszej połowie zdołali raz zmusić Bartłomieja Kota do kapitulacji. Po naszej stronie najlepszą okazję miał Wojciech Sowa, lecz jego intencje wyczuł golkiper Stali. W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił. Mieliśmy lepsze momenty, potrafiliśmy dłużej utrzymać się przy piłce, ale stroną lepszą, mającą więcej z gry mieli przyjezdni. Wynik po 90 minutach nie uległ jednak zmianie, przeciwnicy prowadzili 1:0. Obie strony ustaliły o dograniu jeszcze jednej odsłonie w wymiarze 30 minut. Swoją szansę po naszej stronie dostali głównie zmiennicy i młodzi piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Po dwóch naszych błędach w defensywie rywale dołożyli dwa trafienia, wygrywając ostatecznie 3:0.

Już za tydzień – w sobotę, 2 marca pierwszy pojedynek o punkty. Na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podejmiemy Iskrę Księginice. Start meczu zaplanowano na 14.00.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Stal Brzeg 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Skład: Kot, Widła, Paszkowski, Sowa, Łaski, Witsanko, Jagielski, Przewoźny, Filipczak, Wojciechowski, Migas, Malawski, Lipiński, Korab, Ratajczak, Paliński, Oboza i 5 zawodników testowanych.