Strona główna 0_Slider Poszukują zaginionego 55-latka. W akcji ponad 70 funkcjonariuszy i ratowników

Poszukują zaginionego 55-latka. W akcji ponad 70 funkcjonariuszy i ratowników [FOTO]

0

Strażacy, policjanci, ratownicy górscy oraz strażnicy miejscy biorą udział w dużej akcji poszukiwania zaginionego Roberta Steca. 55-letni mieszkaniec Świebodzic po raz ostatni był widziany przez rodzinę ponad miesiąc temu. Od tamtej pory nie ma z nim żadnego kontaktu.

Prowadzimy poszukiwania za zaginionym Robertem Stecem, który zaginął w nocy 23 stycznia. Wcześniej poszukiwania były prowadzone systematyczne, a dzisiaj realizowane są przy zaangażowaniu dużych sił i środków, tj. ponad 70 osób. W poszukiwaniach biorą udział funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Świebodzicach, Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, straży miejskiej w Świebodzicach, a także strażacy ze Świebodzic oraz z ochotniczych straży pożarnych. Na miejscu jest też grupa GOPR z Wałbrzycha, grupa ratownictwa medycznego z Wrocławia, jak również grupa poszukiwań celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. W działaniach uczestniczy także burmistrz Świebodzic.

Dzisiaj skupimy się głównie na terenach przyległych do drogi krajowej nr 35 oraz na ogródkach działkowych położonych w rejonie zamieszkania mężczyzny na Osiedlu Sudeckim – informuje Ząbek. Działania poszukiwawcze mogą być prowadzone również w kolejnych dniach.

Robert Stec ostatni raz widziany był przez rodzinę 23 stycznia około godziny 2.30. Rano mężczyzny nie było już w domu. Do momentu zgłoszenia faktu mundurowym, nie skontaktował się z nikim z najbliższych. Rodzina nie ma informacji, gdzie może przebywać. – Zaginiony ma 55 lat, 175 cm wzrostu, krótkie czarne włosy z zakolami, lekko siwiejące, jest otyłej postury ciała. W chwili zaginięcia mógł być ubrany w kurtkę jesienną ortalionową koloru granatowego, czarną czapkę zimową, czarne adidasy z czerwonymi dodatkami, spodnie jeansowe ciemne lub dresowe moro – przekazano w komunikacie policji.

Wszystkie osoby mające informacje o miejscu pobytu mężczyzny proszone są o kontakt pod numerem alarmowym Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 lub bezpośrednio z Komisariatem Policji w Świebodzicach przy ul. Wiejskiej 22b lub telefonicznie 47 87 55 520. Można też kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Świdnicy przy ul. Jagielońskiej 23 lub telefonicznie 47 87 552 00 lub 47 87 552 19).

/mn/

Poprzedni artykułNie będzie blokady rolniczej na trasie Świdnica-Wrocław
Następny artykułAuto dostawcze zapaliło się podczas jazdy. Płonący pojazd uderzył w budynek [FOTO]