Strona główna Wydarzenia Nie będzie blokady rolniczej na trasie Świdnica-Wrocław

Nie będzie blokady rolniczej na trasie Świdnica-Wrocław

0

Kierowcy zmierzający ze Świdnicy do Wrocławia drogą krajową nr 35 nie będą dzisiaj blokowani przez rolników. Planowany na 13.00 protest w Marcinowicach został odwołany.

Sprzeciw wobec Europejskiego Zielonego Ładu oraz importu produktów rolnych z Ukrainy, a także żądanie wypłaty dopłat za 2023 rok – to główne postulaty uczestników ogólnopolskiego protestu rolników. Rolnicy z powiatów świdnickiego, średzkiego i wrocławskiego 23 lutego zorganizowali kilkugodzinną manifestację, organizując przejazd ciągników na trasie Marcinowice-Tworzyjanów oraz blokując skrzyżowanie przy Urzędzie Gminy w Marcinowicach. Do ogólnopolskich postulatów dołączyli własne, dotyczące zmniejszenia lokalnego podatku rolnego.

Rolnicy planowali kolejne protesty od 26 do 29 lutego. W poniedziałek zrezygnowali ze względu na zasiewy, we wtorek – ogólnopolskiego strajku w Warszawie, a dzisiaj protest został odwołany z powodu choroby lidera. Nie jest jeszcze pewne, czy protest odbędzie się w czwartek, 29 lutego.

/red./

Poprzedni artykułTajemnice starego pamiętnika. Zaprezentowano przetłumaczony rękopis świdnickiej rodziny Schlagów [FOTO]
Następny artykułPoszukują zaginionego 55-latka. W akcji ponad 70 funkcjonariuszy i ratowników [FOTO]