Strona główna 0_Slider Niechciany lokator na klatce schodowej, parkowanie na trawniku i pies bez opieki...

Niechciany lokator na klatce schodowej, parkowanie na trawniku i pies bez opieki Interwencje straży miejskiej

0

Od 9 do 15 lutego 2024 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 154 interwencje. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto interwencje opisane przez Straż Miejską w Świdnicy:

9 lutego 2024 roku o godz. 8.20 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca ul. Długiej, że na klatce schodowej śpi mężczyzna, który pali papierosy, zanieczyszcza klatkę schodową oraz jest agresywny i używa słów nieprzyzwoitych. Przybyli na miejsce strażnicy wyprosili niechcianego lokatora a za wykroczenia jakich się dopuścił będzie ukarany przez Sąd Rejonowy.

9 lutego 2024 roku o godz. 10.42 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie, że obok parkingu przy ul. Równej na trawniku parkuje samochód. Interweniujący na miejscu strażnicy wystawili wezwanie za wycieraczkę a następnie ukarali mandatem kierującą za niszczenie zieleni.

12 lutego 2024 roku o godz. 16.30 operator monitoringu miejskiego zauważył, że w Parku Centralnym siedzący na ławce mężczyzna spożywa alkohol. Skierowani na miejsce strażnicy ukarali mandatem miłośnika napojów wyskokowych.

13 lutego 2024 roku o godz. 14.31 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie kobiety mieszkanki ul. Zamenhofa, że jej chory sąsiad upadł z łóżka i prosi o pomoc gdyż nie jest w stanie sama poradzić. Przybyli na miejsce strażnicy udzielili pomocy choremu.

15 lutego 2024 roku o godz. 7.10 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownika marketu przy ul. Strzegomskiej, że od dłuższego czasu w pobliżu sklepu przebywa pies bez opieki. Na miejsce wezwano pracowników schroniska dla zwierząt, którzy zaopiekowali się bezpańskim psem. Trwają czynności mające ustalić czy pies został porzucony czy oddalił się bez wiedzy właściciela.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułSparingowo z drużyną, która zimą tylko wygrywa…
Następny artykułNazywali ją „koszmarem dla kierowców i pieszych”. Mieszkańcy doczekają się remontu osiedlowej ulicy