Strona główna 0_Slider Kolejna stanica rowerowa otwarta. „Ale szprycha” dla mieszkańców i turystów

Kolejna stanica rowerowa otwarta. „Ale szprycha” dla mieszkańców i turystów [FOTO]

0

Kolejna stanica rowerowa wybudowana w ramach turystycznego projektu gminy Świdnica została oficjalnie otwarta. Będą z niej mogli korzystać mieszkańcy, a w sezonie także turyści. Obok oryginalnego obiektu powstało również pole biwakowe.

Powierzchnia użytkowa nowej stanicy wynosi 132,52 m2. Obiekt jest wysoki na 6,8m, długi na 18,24 m i szeroki na 8,9 m. Główna sala spotkań ma 92,04 m2, a dodatkowe pomieszczenie spotkań na I piętrze 31,91 m2. Ponadto w rejonie stanicy będzie do dyspozycji pole biwakowe o pow. ok. 2000 m2.

Koszt realizacji inwestycji wraz z wyposażeniem obiektu to ponad 1,8 mln zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych stanowi kwotę 1,305 mln zł. Wykonawcą zadania była firma ESP Comfort Sp. z o.o. z Prochowic.

Stanica znajduje się przy boisku w Bystrzycy Dolnej. Dzisiaj podczas uroczystego otwarcia wójt Teresa Mazurek poinformowała, ze stanica podobnie jak pozostałe obiekty będzie pod opieką Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Mieszkańcy będą mogli wykorzystywać stanię do spotkań, warsztatów. W sezonie, najprawdopodobniej od marca do października, będzie dostępna również dla turystów. – W tej chwili powstają regulaminy dla wszystkich obiektów. Wkrótce ogłosimy, jaki będzie sposób i zasady użytkowania – mówi Janusz Waligóra, rzecznik Urzędu Gminy Świdnica.

Na realizację dziewięciu różnych zadań związanych z rozbudowy infrastruktury turystycznej oraz sportowej gmina Świdnica pozyskała dofinansowanie w wysokości blisko 6,8 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W ramach gminnego projektu przewidziano budowę pięciu tzw. stanic rowerowych w Wilkowie, Bystrzycy Dolnej, Bystrzycy Górnej, Lubachowie i Burkatowie, kładki pieszo-rowerowej nad Bystrzycą, przystani kajakowej w Burkatowie, a także rowerowych tras typu singletrack i pumptrack.

/red./
Zdjęcia UG Świdnica

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Rynek
Następny artykułW Środzie Śląskiej na remis [FOTO]