Strona główna 0_Slider Giełda Minerałów i Biżuterii po raz jedenasty

Giełda Minerałów i Biżuterii po raz jedenasty [FOTO]

0

Owady zatopione przed milionami lat w żywicy, zachwycające urodą róże pustyni, rodzime kryształy i niezwykłe kamienie z całego świata można zobaczyć na XI Giełdzie Minerałów i Biżuterii z Kamieni Szlachetnych i Półszlachetnych w Galerii Świdnickiej. Poszukiwacze ciekawych okazów i unikalnych ozdób mają czas do soboty, by zajrzeć na kilkanaście stoisk i porozmawiać z pasjonatami.

Podczas wydarzenia można podziwiać wiele interesujących okazów, jak np. minerały Dolnego Śląska: ametysty, kalcyty, kwarce, jaspisy oraz ciekawe agaty z Krainy Wygasłych Wulkanów. Urokiem czarują  kolorowe malachity z Afryki, rodochrozyty z Argentyny, fluoryty i topazy z Pakistanu, okenity z Indii i wiele innych.

Giełda to raj dla amatorów unikalnej biżuterii. Można wybrać minerały łączone z naturalnymi produktami jak muszla, drewno, konopie czy też len. Można znaleźć kamienie z całego świata oprawione w srebro lub stal, dziesiątki kolczyków, naszyjników, bransoletek. Nie brakuje też figurek zwierząt, toczonych z kamienia ozdobnych jaj, świeczników.

Giełda jest czynna w godzinach otwarcia Galerii Świdnickiej i potrwa do 10 lutego.

/red./

Poprzedni artykuł„Unia żre i baluje, a polski rolnik bankrutuje”. Rolnicy wyjechali na drogi i grożą eskalacją protestu [FOTO]
Następny artykułWybory samorządowe 2024. Kiedy poznamy nazwiska wszystkich kandydatów? Gdzie swój głos będą mogli oddać świdniczanie?