Strona główna 0_Slider Czytelnicy Swidnica24.pl uwielbiają pączki!

Czytelnicy Swidnica24.pl uwielbiają pączki! [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]

0

To już dzisiaj ten dzień, w którym wszystkie pączki mają 0 kalorii! Na pewno tłusty czwartek świętować będą czytelnicy Swidnica24.pl, którzy licznie uczestniczyli w konkursie. Na konkurs portalu i Cukierni Łukowa nadeszło mnóstwo zgłoszeń i zdjęć, a wybór czterech zwycięzców, do których trafią kartony z pączkami był niezwykle trudny.

W tłusty czwartek nie wypada odmówić sobie słodkiej przyjemności. Tradycja i związane z nią przesądy nakazują zjedzenie choćby jednego pączka, by zagwarantować sobie dobrobyt i szczęście przez cały rok.

Słodki zapach pączków, faworków, eklerków czy napoleonek miesza się tutaj ze wspomnieniami z dziecięcych lat. W tym miejscu ich tradycyjny smak – doskonale znany naszym rodzicom i dziadkom – nie zmienił się od ponad pół wieku. Dawne receptury i sztukę cukierniczą w połączeniu z nowoczesną pomysłowością kontynuują kolejne pokolenia założycieli jednej z najstarszych cukierni w Świdnicy.

Przed Cukiernią Łukowa najsłodsze święto w roku i wyjątkowo pracowity czas. – Wszystkie ręce na pokład. To będzie kilkanaście godzin ciężkiej dla nas wszystkich i naszych pracowników pracy. Zaczynamy nad ranem, by pierwsze pączki były gotowe przy otwarciu cukierni. Później będą już smażone cały czas na bieżąco – mówi współwłaściciel cukierni Wojciech Trzciński.

Jakie smaki w tym roku znana lokalna cukiernia przygotowała dla swoich klientów? Z pewnością nie zabraknie tradycyjnych pączków z marmoladą w cenie 3,80 zł. Będzie można też je kupić z różą czy z powidłami śliwkowymi za 4,10 zł. Nieco droższy będzie pączek z adwokatem oraz z czekoladą – 4,50 zł.

Na konkurs ogłoszony przez portal Swidnica24.pl i Cukiernię Łukowa wpłynęło mnóstwo zdjęć i zgłoszeń. Jury stanęło przed prawdziwym wyzwaniem, by wybrać najciekawsze fotografie z pączkiem w roli głównej. Nagrodzona została przede wszystkim pomysłowość. Do zwycięzców trafiają kartony z pączkami mistrzów cukiernictwa z Cukierni Łukowa.

A oto zwycięskie zdjęcia:

Autorka Patrycja Smagło:


Autorka Aneta Witkowska:

Autorka Nikola Zborowska:

Autorka Anna Folender:

Poprzedni artykułŚwidniczanin o górach Kaukazu
Następny artykułCzynniki chłodnicze oraz LPG – gdzie znaleźć paliwo dla swojego przedsiębiorstwa?