Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Morsowanie w szczytnym celu, wyprawa po naturalne produkty od lokalnych producentów goszczących na – debiutującym w nowej lokalizacji – Targu Ziemi130, a może polowanie na najróżniejsze skarby podczas świdnickiej giełdy staroci? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

Giełda Winyli i CD w Świdnicy (piątek-sobota)

Miłośnicy różnych gatunków muzyki będą mieli wyjątkową okazję zdobycia poszukiwanych albumów i kolekcjonerskich egzemplarzy. Do Świdnicy zawita giełda winyli i CD. Wydarzenie odbędzie się w dniach 2-3 lutego w godz. 9.00-21.00 w markecie E.Leclerc przy ulicy Strzegomskiej. – Dwa dni z płytami winylowymi i cd. To wyjątkowa okazja, aby zdobyć perełki z muzycznego świata. Podczas wydarzenia będziecie mieli okazję znaleźć różne płyty winylowe i cd – zarówno nowości, jak i trudne do zdobycia rarytasy ze wszystkich gatunków muzycznych (rock/ metal/ punk/ jazz/ pop/ elektronika/ new age/klasyka) – informują organizatorzy.

Na Giełdzie Winyli i CD będziecie mieli okazję zakupić niezwykłe unikaty, wymienić lub sprzedać swoje płyty, które zalegają w Waszej szafie, a także porozmawiać z innymi fanami muzyki. Czeka Was przegląd tysięcy płyt winylowych i cd! Wydarzenie spodoba się nie tylko koneserom, ale także tym, którzy chcą rozpocząć kolekcjonowanie winyli – dodają.

Koncert „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś” w Żarowie (piątek)

Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie zaprasza na koncert „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”. Koncert zaplanowano na 2 lutego o godzinie 17.30 w kościele, przy ulicy Adama Mickiewicza 8 w Żarowie. Wystąpią wokaliści i instrumentaliści Rodziny Sygnału Miłosierdzia. Wstęp wolny.

Promocja książki „Drugie Piętro. Antologia twórców świdnickich warsztatów pisarskich. Tom 5” (piątek)

Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy zaprasza na promocję książki „Drugie Piętro. ANTOLOGIA TWÓRCÓW ŚWIDNICKICH WARSZTATÓW PISARSKICH. TOM 5”, która odbędzie się 2 lutego o godz. 18.00 w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Franciszkańskiej. Spotkanie poprowadzi koordynatorka warsztatów Barbara Elmanowska.

Antologia „Drugie piętro” tom 5 to zbiór utworów autorstwa: Mariana Bełtkiewicza, Huberta Gościmskiego, Tamary Hebes, Aleksandry Kulak, Liwii Żak, Weroniki Żukowskiej. W bibliotece można odebrać darmowe egzemplarze tego zbioru.

Prelekcja „Świebodzice – historia (nie)banalna” (sobota)

W najbliższą sobotę, 3 lutego odbędzie się na prelekcja historyczna pn. „Świebodzice – historia (nie)banalna”. – Wszyscy wiemy, że Mikulicz-Radecki był wybitnym lekarzem, ale jak to w rzeczywistości było: czy to on powinien być uznawany za „wynalazcę” maski chirurgicznej? Co wspólnego mają stadion miejski im. Ludwika Paluszaka i brazylijska świątynia futbolu, Maracana? Dlaczego Chierowski nie był zadowolony ze swojego sztandarowego dzieła, fotela 366? „Miasto 44”, „Czas Honoru” i inne… dlaczego Świebodzice stały się ulubionym plenerem filmowców? – na te oraz na wiele innych pytań postaram się odpowiedzieć podczas prelekcji, która zaplanowana jest na 3 lutego o godz. 14.00 w sali klubu Włókniarz (siedziba Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów), ul. Żeromskiego 13-15 – zachęca Tomasz Merchut.

Blues w Świdnicy. Koncert zespołów Ślad, Pielesze, Z Dzielni chłopcy (sobota)

Świdnicki Przegląd Muzyczny prezentuje w tym roku artystów lokalnych i zaproszonych przez nich gości. W sobotę, 3 lutego w świdnickim Klubie Bolko odbędzie się koncert zespołów Ślad, Z Dzielni Chłopcy, Pielesze. Początek koncertu o godz. 19.00. Bilety w cenie 30 zł / 40 zł (przedsprzedaż / w dniu koncertu) można nabyć w kasach miejskiego ośrodka kultury oraz on-line na stronie ŚOK.

Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości w Świdnicy (niedziela)

Zbliża się druga w tym roku Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości. W najbliższą niedzielę, 4 lutego na świdnickim Rynku i okolicznych uliczkach znów pojawią się stoiska z kolekcjonerskimi monetami, starymi pocztówkami, biżuterią, meblami, porcelanowymi i szklanymi naczyniami, a także innymi różnościami. Na polowanie można się wybrać w godzinach od około 8.00 do 14.00.

Korona Wzgórz Ziemi Żarowskiej – Łazek (niedziela)

Sześć wycieczek, siedem gór do zdobycia. W niedzielę, 4 lutego startuje projekt Korona Wzgórz Ziemi Żarowskiej. Gminne Centrum Kultury i Sportu, Koło PTTK Żarodreptaki, Żarowska Izba Historyczna oraz Partnerzy z kulturą zapraszają do wyzwania. Pierwszym wzniesieniem, które zostanie zdobyte będzie liczący 225m n.p.m Łazek. Start: godz. 10:00, Żarowska Izba Historyczna.

Chcemy zachęcić mieszkańców gminy Żarów i nie tylko do poznania gór, uprawiania turystyki i krajoznawstwa górskiego na terenie Ziemi Żarowskiej. Chcemy pokazać, że nie tylko te najpopularniejsze szczyty na terenie Dolnego Śląska są warte uwagi. Podczas naszych wycieczek uczestnicy poznają historie związane z poszczególnymi wzniesieniami. Ponadto każdy, kto weźmie udział w naszych wszystkich wycieczkach będzie odznaczony odznaką „Zdobywcy Korony Wzniesień Ziemi Żarowskiej”. Odznakę będzie można również zdobyć indywidualnie, ale nie wcześniej niż po 19 maja 2024 roku, bowiem wtedy zakończymy wspólne zdobywanie gór Ziemi Żarowskiej – zapowiadają organizatorzy.

Z harmonogramem oraz regulaminem wycieczek w ramach projektu Zdobywca Korony Wzniesień Ziemi Żarowskiej można zapoznać się na stronie Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Targ Ziemi130 w Tarnawie (niedziela)

Przez 7 lat od kwietnia do grudnia co miesiąc kilkudziesięciu producentów ekologicznej żywności i rękodzielników spotykało się w przypałacowym Gospodarstwie Bzowa Ostoja w Kraskowie. Targ Ziemi124, powołany do życia przez mieszkanki gminy Marcinowice, w ubiegłym miesiącu przeistoczył się w Targ Ziemi130 i przenosi się w nowe miejsce. Od najbliższej niedzieli wystawcy gościć będą w Ekologicznym Gospodarstwie Rodzinnym Ożga w Tarnawie w gminie Żarów.

Już 4 lutego zapraszamy wszystkich serdecznie do Tarnawy w gminie Żarów. Małej miejscowości, w której współczynnik rolnictwa jest naprawdę spory. Tarnawa położona jest niespełna 10 km od Kraskowa, z którego nas Państwo znają. Szykujemy nowości ale nie zabraknie też starych bywalców w osobach naszych kochanych wystawców. Jeśli przyświeca Ci idea slow food, zero waste, jakość > ilość, lubisz kontakt z naturą, a przede wszystkim cenisz wartościowe spotkania i dobrą energię to bądź razem z nami! Na pewno jakiś z elementów przypadnie Ci do gustu jak nie wszystkie – zachęcają organizatorzy.

Targ Ziemi rozpocznie się 4 lutego o godzinie 11.00. Z listą wystawców można zapoznać się w zapowiedzi wydarzenia.

Baśniowe morsowanie dla Marcelinki (niedziela)

Członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Goczałków „Kompas” już po raz trzeci zapraszają na wspólne morsowanie w szczytnym celu. Tym razem chcą wesprzeć zbiórkę pieniędzy prowadzoną na rzecz 3-letniej Marcelinki Andreasik, która walczy ze złośliwym nowotworem mózgu. Dziewczynka ma za sobą operację usunięcia guza i cykl chemioterapii. W sierpniu ubiegłego roku, podczas kolejnych badań kontrolnych okazało się, że doszło do wznowy. Trwa zbiórka na kosztowne leczenie w klinice w Wiedniu.

„Baśniowe morsowanie dla Marcelinki” odbędzie się 4 lutego o godzinie 12.00 na zalewie w Mściwojowie. – Częścią imprezy będzie konkurs na baśniowe przebranie dla morsujących oraz bogata strefa gastronomiczna. Nie zabraknie także loterii fantowej z „królewskimi” nagrodami – zapowiadają organizatorzy.

/opr. mn/

Poprzedni artykułPraca w Świdnicy i w okolicach w 2024 – co warto wiedzieć?
Następny artykułTrening a zdrowie: Jak ćwiczenia wpływają na nasze zdrowie?